Wydarzenia

Wieczór Miłosierdzia ze św. Janem Pawłem II 02.07.2020

W pierwszy czwartek miesiąca lipca podczas Wieczoru Miłosierdzia ze św. Janem Pawłem II ksiądz proboszcz przybliżył nam nauczanie jakie w sąsiednim Kaliszu Papież skierował do nas, Polaków, z troską o życie poczętych dzieci. Wysłuchaliśmy także kilku nagrań, z których wybrzmiały mocne słowa: „jeśli matka może zabić swoje dziecko to cóż może powstrzymać mnie i ciebie byśmy się nie zabijali?” Mocne słowa wypowiedziane znajomym głosem w niejednym sercu wybrzmiały studzwonnym echem!! Na zakończenie wszyscy tworzący wspólnotę tego Wieczoru wspólnie jednym sercem i jednym duchem zawierzyli siebie i swoje rodziny św. Józefowi. Do tego zawierzenia przygotowaliśmy się przed nowennę jaką w minionych dniach kierowaliśmy do Boga w naszej wspólnocie parafialnej.

Sakrament Bierzmowania 27.06.2020
Zapraszamy do fotorelacji z bierzmowania udzielonego przez J.E. ks. bp-a Stanisława Gębickiego 27.06.2020 r. w naszej Bazylice oraz Eucharystii dziękczynnej jaką 29.06.2020 sprawował przewodnik młodzieży na drodze ku bierzmowaniu – ks. Patryk Laskowski.
Zakończenie Oktawy Bożego Ciała 18.06.2020

 

Dnia 18.06.2020 zakończyliśmy w naszej Parafii zwyczajową Oktawę Bożego Ciała. Każdego dnia, przez 8 dni (o ile pogoda nam pozwalała) wyruszaliśmy w procesji wokół kościoła z Jezusem Eucharystycznym, aby Pan niejako lepiej przyjrzał się naszemu życiu, bo przecież „zagrody nasze widzieć przychodzi; i jak się Jego dzieciom powodzi”.  W czwartkowy wieczór, po Eucharystii również odbyła się taka procesja, tym razem już ostatnia. Zanim jednak procesja wyruszyła Ksiądz Proboszcz pobłogosławił jeszcze przyniesione wianki z ziół i kwiatów, które od wieków w tradycji były nośnikiem zdrowia, łaski, pomocy i opieki. Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania pod czujnym okiem ks. Patryka mogła dotknąć tej tradycji, poznać ją i przekonać się jak wiele treści kryją zwyczaje i tradycje poprzednich pokoleń!

30 rocznica beatyfikacji bł. Pier Giorgio Frassatiego

 

Jednym ze znaków charakterystycznych dla osoby św. Jana Pawła II było wyciąganie świętych z mroku niepamięci. Sieradzanie z Parafii Wszystkich Świętych przypomnieli sobie o tym z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Bardziej jednak niż słowa, przemawiają fakty i dlatego z wielkim wzruszeniem ludzie z Sieradza i okolic (przy zachowaniu właściwych norm i standardów) zgromadzili się na adoracji Najświętszego Sakramentu wieczorem 20.05, by poznać bł. Pier Giorgio Frassatiego, którego 30 lat temu beatyfikował Jan Paweł II wydobywając go tym samym z mroku niepamięci. Bł. Pier Giorgio został zaprezentowany dzięki swoim listom do rodziny i przyjaciół, które zgromadzonym odczytywali księża posługujący w tej wspólnocie. Z listów przebija przede wszystkim normalność i radość, a jednocześnie duża dojrzałość młodego mężczyzny na poważne kwestie, takie jak śmierć i cierpienie. Na zakończenie, przy relikwiach bł. Frassatiego, odmówiono różaniec, o którym mówił: „testamentem moim jest różaniec”.

12 Tydzień Biblijny 26.04 - 02.05

 

W Tygodniu Biblijnym wszyscy jesteśmy zaproszeni do wejścia w bogactwo Pisma Świętego. Stąd też w naszej Bazylice każdego dnia tego tygodnia każdy uczestnik Eucharystii może ze sobą zabrać wyjątkowy fragment Pisma Świętego, na którym są niepowtarzalne słowa. Pismo Święte jest dostępne dla wszystkich, a wszyscy możemy je przyjąć i czytać. Niech zatem słowa Pisma Świętego trafią do każdego kto zechce przyjść na Eucharystię w tym tygodniu!

Zakończenie marca 31.03.2020

 

Wczoraj, 31.03, po Mszy Wieczornej ksiądz Proboszcz wraz z księdzem Mateuszem litanią do św. Józefa oraz modlitwą w sprawach trudnych zakończyli miesiąc marzec, który w naszej parafii ma szczególnie „józefowy” charakter . Co ciekawe tuż przed Mszą Świętą słońce, które wpadło przez witraże do środka bardzo charakterystycznie oświeciło obraz Józefa Sieradzkiego sprawiając tym samym wrażenie jako św. Józef roztaczał blask, ciepły, słoneczny blask nad tą wspólnotą parafialną, nad tym kościołem. Niech zatem Jego opieka stale nam towarzyszy!

Copyright © 2010 Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by simea.pl