Wydarzenia

Niespodzianki na Roratach!! 16.12.2020

 

 

O poranku 16.12, gdy jeszcze mroki nocy otaczały Sieradz, w naszej Bazylice na Roratach wszyscy uczestnicy otrzymali kolejny upominek. Były to okolicznościowe medaliki. Na każdym z nich znalazły się wizerunki: bł ks Jerzego Popiełuszki i ks Jana Machy (już wkrótce błogosławionego męczennika).

"Wspomnicie na nas, na Waszych Rodaków, Książęta Niebios - na wszystkich Polaków. Dobrego Boga błagajcie za nami, swymi prośbami..."

 

Zakończenie rekolekcji adwentowych 15.12.2020

 

Na zakończenie tegorocznych rekolekcji adwentowych, 15.12.2020 r., w Parafii p.w. Wszystkich Świętych w Sieradzu Eucharystię oraz sakrament namaszczenia chorych celebrował ks. bp Wiesław Mering. Rekolekcje poświęcone tematyce Józefa egipskiego poprowadzili księża wikariusze. Ksiądz Biskup doceniając ich zaangażowanie również włączył się aktywnie w  przepowiadanie rekolekcyjne i  skierował do zgromadzenia homilię. Na zakończenie celebracji Biskup Ordynariusz poświęcił dwa odnowione obrazy: obraz Serca Jezusowego pędzla Wojciecha Gersona oraz barokowy obraz Wszystkich Świętych jak również nowopowstałe popiersie Stefana Kard. Wyszyńskiego, które w całości pochodzi z fundacji emerytowanej pielęgniarki. Życzeniem Fundatorki było wyrazić w ten sposób swoją wdzięczność Prymasowi Tysiąclecia, który swoim nauczaniem społecznym pomógł jej i jej rodzinie przetrwać różne niedogodności i zagrożenia ze strony świata. Ksiądz Biskup otrzymał także pierwsze odznaczenie „Pierścień Wyobraźni Miłosierdzia” tym samym zapoczątkowując cykl przyznawania takiego odznaczenia dla osób wyróżniających się w życiu Kościoła na ziemi sieradzkiej. Bezpośrednio za Księdzem Biskupem odznaczenie takie otrzymała z jego rąk Pani Maria, osoba o wielkim i szczerym sercu zasłuchana w katolicką naukę społeczną.

Betlejemskie Światło Pokoju

 

Podczas ostatniej Mszy w pierwszy dzień rekolekcji poświęconych Józefowi egipskiemu, o godz. 20:00, Harcerze Sieradzcy przekazali dla Parafii, dla zastępów harcerskich oraz dla wszystkich mieszkańców Betlejemskie Światło Pokoju. Światło to rozchodzi się na cały świat już 30 lat (!) Ksiądz Proboszcz otrzymał też  z tej okazji okolicznościowy, pamiątkowy medal z tegorocznym przesłaniem Betlejemskiego Światła Pokoju „Światło Służby”.

Medaliki na rok św. Józefa!

Podczas Rorat 09 grudnia każdy uczestnik otrzymał medalik ze św. Józefem Sieradzkim. Medaliki zostały poświęcone przed obrazem św. Józefa i są pierwszym darem jubileuszowego roku św. Józefa! Rok ten ogłosił papież Franciszek 08 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP!

 

Otwarcie wystawy banerów - reportaż

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym, który mówi o otwartej wystawie banerów w Domu Katolickim przy naszej parafii:

https://www.8tvr.pl/m/8603/wystawa-bilboardow-uzytkowych-w-parafii-pw-wszystkich-swietych/

Odpust w Charłupi Małej 08.09.2020

 Tradycyjnie już w dzień Matki Bożej Siewnej, czyli w święto Narodzenia NMP, z Sieradza, jak i z innych okolicznych miast i wsi, wyruszyła pielgrzymka do Matki Bożej Pani Charłupskiej i Księżnej Sieradzkiej. Organizowana przez dwie zaprzyjaźnione parafie: NSJ na Jaworowym i WW. Świętych dotarła grupa pątników, by u stóp Księżnej Pani złożyć sprawy osobiste, rodzinne oraz intencje całego naszego miasta. Niech Wszyscy święci, na czele z Najśw. Maryją Panną, uproszą Serce Jezusowe o miłosierdzie nad grzesznymi sercami sieradzkimi. 

Copyright © 2010 Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by simea.pl