Wydarzenia

Sieradzka Jesień Organowa - 29.09.2019

W święto świętych Archaniołów, 29. 09. 2019 r., w Bazylice Kolegiackiej w Sieradzu o godz. 19:00 rozpoczął się inauguracyjny koncert II Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Sieradzka Jesień Organowa”. To wydarzenie pozwoliło licznie zgromadzonym Sieradzanom i mieszkańcom okolic poczuć wspaniały klimat muzyki organowej.

Instrument został powierzony w ręce Pana Błażeja Musiałczyka – rodowitego Sieradzanina, dziś na stałe związanego z Polską Filharmonią Bałtycką. Panu Błażejowi towarzyszyła natomiast Pani Małgorzata Rocławska jako sopran. Pani Małgorzata jest wybitnie utalentowaną młodą wokalistką z imponującym już dorobkiem artystycznym.

Koncert przez nich prowadzony zainspirowany był tematyką maryjną i rozpoczął cykl kolejnych niedziel, w których koncerty będą się odbywać na przemian w Parafii Wszystkich Świętych i Parafii Najśw. Serca Jezusa w Sieradzu. Koncert finałowy w Bazylice Kolegiackiej 27. 10. 2019 o godz. 19:00. Zapraszamy!

Iskra Miłosierdzia - 28.09.2019

W wielu miejscach świata, Polski a także w kilku miejscach Sieradza w dniu 28 września rozległo się wołanie o „o miłosierdzie dla nas i całego świata”! Był to akt głębokich serc tych ludzi, którzy pragną szukać ratunku dla Sieradzan i wszystkich ludzi w Miłosiernym Sercu Jezusa. Tym samym włączono się w wydarzenie „Iskra Miłosierdzia”, które  ma m. in. zachęcić do świadectwa wiary w życiu publicznym. Ci spośród nas, którzy wyszli na ulice, modlili się w swoich intencjach, a także w intencjach tych, którzy z powodu wieku, choroby lub innych przyczyn nie mogli być tam obecni fizycznie. Poniżej relacja z modlitwy na Placu Piłsudskiego.

 

Polska pod Krzyżem - 14.09.2019

Poniżej przedstawiamy fotorelację z wydarzenia „Polska pod Krzyżem”. Nasi parafianie byli w Kruszynie k/Włocławka, gdzie były centralne obchody, a także w naszej parafii, pod Krzyżem misyjnym.

Nabożeństwo fatimskie - 13.09.2019

 

Wytrwałość jest kluczem do sukcesu – to wiadomo nie od dziś!
Także Matka Boża z Fatimy znała tę zasadę, skoro prosiła dzieci, a z nimi cały świat, o wytrwałość w modlitwie różańcowej. Idąc za Jej prośbą zgromadziliśmy się, jeszcze liczniej niż w ostatnich miesiącach, aby różańcem ocalać świat, ocalać nasze miasto i nasze rodziny.
Nie przestraszył nas ani mrok, ani lekki deszcz, bo różaniec był nam drogowskazem!

Wieczór Miłosierdzia - 05.09.2019

 Tradycyjnie w pierwszy czwartek miesiąca parafianie Bazyliki Kolegiackiej zgromadzili się w kaplicy Matki Bożej Różańcowej na Wieczorze Miłosierdzia. Wrześniowym gościem był br. Andrzej Baranowski, który przybył do naszej świątyni z dalekiej Korei Południowej. W świadectwie o św. Janie Pawle II brat Andrzej przybliżył wszystkim obecnym to,  jak naród koreański wspomina św. Jana Pawła II, który dwukrotnie odwiedził ich kraj. W swoim świadectwie brat Andrzej nawiązał także do kultu św. Faustyny i zaznaczył, że kult Miłosierdzia Bożego jest bardzo obecny na półwyspie koreańskim. Na zakończenie została poprowadzona przez przybyłego Gościa koronka do Bożego Miłosierdzia w języku koreańskim.

Dożynki parafialne - 18.08.2019

 

„Plon, niesiemy plon, w Gospodarza dom…”           

18 sierpnia w naszej Bazylice dziękowaliśmy Bogu za dar tegorocznych  zbiorów podczas Mszy Świętej dożynkowej o godz. 10:00. Widząc owoce trudu niełatwej pracy rolników składamy podziękowanie ludziom tworzącym polską wieś za to, że karmi ona ten kraj. Wszyscy potrzebujemy codziennego chleba więc wszyscy bądźmy za niego wdzięczni Bogu i tym, którzy nad jego zdobyciem tak ciężko pracują.

Copyright © 2010 Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by simea.pl