Wydarzenia

Spektakl o Janie Pawle II - 07.04.2019

7 kwietnia br. o godz. 19:00 w Domu Katolickim przy Parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu rozpoczął się spektakl teatralny „Karol Wojtyła, jakiego nie znamy”. Na scenie zaprezentowali się uczniowie I Liceum im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu pod opieką katechety – ks. Krzysztofa Mętlewicza.

Na początku wszystkich zebranych powitał proboszcz sieradzkiej fary – ks. inf. Marian Bronikowski. Wyraził on swoją radość z faktu, że sieradzka młodzież pragnie przygotowywać inicjatywy, które wspominają osobę św. Jana Pawła II.

Sam spektakl składał się z trzech części. W pierwszej – zebrani obejrzeli przygotowany materiał filmowy, w którym nauczyciele i uczniowie „Starego Liceum” opowiadali o tym, jak pamiętają i za co cenią Papieża Polaka. Po krótkiej projekcji, na scenie pojawili się młodzi aktorzy, którzy wcieli się w najbliższych krewnych, wychowawców i przyjaciół Karola Wojtyły. W scenach prowadzonych na kanwie studia telewizyjnego świadkowie życia młodego Karola otrzymywali pytania o jego dzieciństwo, ministranturę, wiarę, czy nawet wyniki w szkole.

Na zakończenie czteroosobowy zespół wykonał kilka utworów, które bardzo wyraźnie kojarzyły się osobą „Papieża z Polski”. Na koniec głos zabrał nasz tegoroczny rekolekcjonista – ks. dr Szymon Stułkowski – rektor ASD w Poznaniu, który podzielił się swoimi  bardzo dobrymi wrażeniami z obejrzanego występu. Wszystkim występujących, ale i przybyłym gościom – w tym dyrektorowi szkoły, nauczycielom i rodzicom uczniów – Ks. Infułat wyraził słowa gratulacji i wdzięczności, które uwieńczyły głośne oklaski widowni w kierunku naszych utalentowanych aktorów.

Dzień Skupienia naszych ministrantów - 06.04.2019

6 kwietnia br. w Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej w Charłupi Małej miał miejsce dzień skupienia dla ministrantów z dekanatu sieradzkiego I oraz II. Dzięki gościnności gospodarza miejsca ks. prał. Grzegorza Drzewieckiego – ponad czterdziestu młodych chłopców miało okazję po raz kolejny rozwinąć swoją wiedzę, duchowość i gorliwość w pełnieniu służby.

Spotkanie rozpoczęło się poznaniem historii Sanktuarium, którą przedstawił wikariusz ks. Sebastian Szkop. Chwilę potem ministranci wobec Najświętszego Sakramentu mieli okazję do modlitwy i adorowania Boga, któremu codzienne służą. Następnie ks. Maciej Adamski – opiekun LSO dekanatu sieradzkiego II – wygłosił konferencję „Ministrantura – obowiązek czy przywilej?”. Po krótkiej przerwie, kolejna konferencje wygłosił ks. Sebastian Szkop na temat „Duchowości ministranta”. Następnie ćwiczenia liturgiczne przeprowadził z zebranymi ks. Krzysztof Mętlewicz – opiekun LSO dekanatu sieradzkiego I. Niedługo później ministranci mieli czas, by przystąpić do spowiedzi. O godz. 12:00 nastąpiła centralna i zasadnicza część dnia skupienia – Msza Św. W homilii ks. Krzysztof przypomniał zebranym, jak ważną rzeczywistością jest Eucharystia, do której młodzi adepci powinni jak najlepiej posługiwać.

Ostatnim i jednocześnie bardzo miłym akcentem spotkania był poczęstunek, który pomógł dość licznej grupie się przyjaźnie integrować.

Program Rekolekcji Wielkopostnych 2019
Wieczór Miłosierdzia - 04.04.2019

Kolejny Pierwszy Czwartek Miesiąca - 4 kwietnia br. - przyniósł Sieradzkiej Bazylice kolejny Wieczór Miłosierdzia ze św. Janem Pawłem II. Tym razem nasze modlitewne spotkanie w "sieradzkiej Sykstynie" miało wyjątkowy charakter, bowiem właśnie dwa dni temu minęła 14 rocznica śmierci Papieża Polaka.

Ten szczególny i podniosły moment przejścia Jana Pawła II do domu Ojca przypomniał zebranym wikariusz naszej parafii - ks. Patryk Laskowski. Na podstawie dostępnych informacji i świadectw najbliższych przyjaciół Jana Pawła II, ks. Patryk przybliżył słuchaczom najważniejsze okoliczności wokół powolnego odchodzenia z tego świata Ojca Świętego.

Następnie wszyscy zebrani odmówili wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego i po odśpiewaniu "Barki" przyjęli Błogosławieństwo Boże.

 

Poświęcenie motocykli na rozpoczęcie sezonu - 31.03.2019

 W niedzielę, w czasie Eucharystii o godz. 16:00 miała miejsce modlitwa w intencji motocyklistów z Stowarzyszenia "Sieradzanie". Pasjonaci wraz ze swoim prezesem czynnie uczestniczyli w Mszy Św. pod przewodnictwem proboszcza naszej parafii ks. inf. Mariana Bronikowskiego. Po Liturgii celebrans pobłogosławił pojazdy oraz kierowców, którzy z radością pragną wyruszyć w przemierzanie nowych szlaków. 

Otwarcie wystawy o św. Janie Pawle II - 31.03.2019

 W przededniu kwietnia, miesiąca szczególnego przez Liturgiczne Obchody Świętego Triduum Paschalnego, ale również wspominania wydarzeń związanych z osobą św. Jana Pawła II, na placu świątynnym przy Bazylice Kolegiackiej w Sieradzu została uroczyście otwarta wystawa zdjęć dedydkowana Papieżowi Polakowi. 

Wystawa przybliża najważniejsze momenty pontyfikatu Jana Pawła II, a także przekazuje mniej znane ciekawostki z czasów ponad 25 letniej posługi piotrowej. Fundatorami inicjatywy są właściciele Ceramki Tubądzin - p. Joanna i Andrzej Wodzyńscy. Dziękujemy zatem za ten bezinteresowny dar serca i zachęcamy Parafian i Gości do zapoznania się z wystawą, dostępną na naszym placu przez kolejny miesiąc.

Copyright © 2010 Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by simea.pl