Wydarzenia

Nabożeństwo fatimskie - 13.08.2019

 

Dzieciom fatimskim chciano zakneblować usta, dlatego lokalne władze posunęły się aż do aresztowania trójki dzieci. Jednakże Maryja okazała swoją cierpliwość i kiedy uwolniono dzieci z aresztu miało miejsce czwarte spotkanie z Piękną Panią, jak nazywały Ją dzieci. Właśnie ze względu na lojalność dzieci wobec Maryi, która prosiła o zachowanie tajemnicy należy się pochwała tym wszystkim, którzy wytrwale stają w obronie Prawdy, której na imię jest Jezus.

Coraz większa liczba chrześcijan widzi chorobę dzisiejszego świata i pewnie stąd tak liczny udział wielu ludzi w nabożeństwie fatimskim, które przeżywaliśmy 13 sierpnia. Najbardziej cieszy fakt obecności wielu ludzi młodych i dzieci, które przyszły ze swoimi rodzicami lub dziadkami. To piękne świadectwo! Oby było nas coraz więcej – tylko swoim przykładem, dobrym przykładem możemy naprawić świat. Ogarnijmy świat, ogarnijmy nasz Sieradz miłością…

Spotkanie z rodakami - 08.08.2019

 

Drogi i zrządzenia Opatrzności Bożej są niezbadane! Ksiądz Biskup Wiesław Mering w dniu 08.08.2019 r. pełnił swoją posługę kapłańską w Bazylice Wszystkich Świętych w Sieradzu celebrując wraz z prezbiterium naszej diecezji Eucharystię pogrzebową Księdza Henryka Janiszewskiego. Za zrządzeniem Opatrzności niemalże w tym samym czasie do Bazyliki zawitała 37. Piesza Pielgrzymka z Gdańska na Jasną Górę. Dało to okazję Księdzu Biskupowi do spotkania się ze swoimi ziomkami z Gdańska i Gdyni oraz do spotkania z Księdzem Biskupem Krzysztofem Zadarko, biskupem pomocniczym diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Ksiądz Biskup Wiesław z wielkim optymizmem skierował do pielgrzymów kilka okolicznościowych słów wspominając swoje rodzinne strony, na co pielgrzymi odpowiedzieli z nie mniejszym optymizmem dając świadectwo, że idą z nimi święci naszej diecezji – Maksymilian M. Kolbe i ks. Jerzy Popiełuszko. Takie spotkanie  pokazało jak bardzo historie naszych diecezji się przenikają ubogacając się wzajemnie.

Koniec ziemskiej wędrówki - 08.08.2019

 

„Nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie…” – takie słowa z Pisma Świętego usłyszeli uczestnicy pogrzebu naszego rodaka, księdza Henryka Janiszewskiego. Pogrzeb tego kapłana, który zmarł w wieku 78 lat odbył się 08. Sierpnia 2019 w Bazylice Kolegiackiej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Meringa. Okolicznościową homilię wygłosił ks. Stanisław Nowak, ostatni dziekan zmarłego.

Ksiądz Henryk przeżył w kapłaństwie 54 lata. Teraz jego szczątki spoczywają na cmentarzu  komunalnym w Kłocku, gdzie oczekują na dźwięk trąby ogłaszającej zmartwychwstanie…

Wieczór Miłosierdzia - 01.08.2019

 

Wszyscy odpoczywają na zasłużonych urlopach i wakacjach. Jednakże od Boga nie ma wakacji!! Bo czyż można zrobić sobie wakacje od oddychania albo spania? A przecież nasza dusza jest ważniejsza dla życia niż tlen czy sen. I dlatego też pomni tej prawdy w pierwszy czwartek miesiąca sierpnia zgromadziliśmy się wokół relikwii św. Jana Pawła II na „Wieczorze Miłosierdzia”. Pan Marek Hawryluk złożył przed nami świadectwo swojej relacji z Papieżem Polakiem i ukazał nam ze swojej perspektywy jak wyglądała wizyta Jana Pawła II w Siedlcach – rodzinnym mieście Pana Marka – przed 20 laty.

Św. Janie Pawle II – Patronie naszych rodzin, Patronie naszych czasów – módl się za nami…

Koncert w Domu Katolickim - 28.07.2019

 

Nasi ojcowie mawiali: „muzyka łagodzi obyczaje”. I się nie mylili, albowiem 28 lipca 2019 roku byliśmy świadkami jak w Domu Katolickim przy Parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu muzyka łagodziła nasze obyczaje i serca. Dokonało się to za sprawą Wieluńskiej Kapeli Ludowej w składzie: Anita Kokot, Kamil Kokot i Jerzy Kaszuba oraz białoruskiego muzyka i kompozytora: Illi Falażyńskiego. Było to piękne połączenie dawnych tradycji z nowym, świeżym spojrzeniem artystycznym. Przeplatanie melodii ludowych z oryginalnymi kompozycjami pana Illi pozwoliło słuchaczom oddać się w ramiona muzyki, która kołysze nasze serca i pozwala spojrzeć na świat głębiej, nie tylko materialnie.

Dziękujemy naszym artystom za tę piękną podróż, w którą nas zabrali dzięki swoim talentom i pasjom!

Nabożeństwo fatimskie - 13.07.2019

 

„Odmawiajcie różaniec!” – tak wzywała Matka Boża trójkę Pastuszków
z Fatimy i nadal wzywa w ten sposób cały świat. Posłuszni temu wezwaniu zgromadziliśmy się o godzinie 20:00 w Bazylice Kolegiackiej na Eucharystii, którą Ksiądz Proboszcz sprawował w intencji naszego miasta. Swoją homilią ukazał nam jak aktualne jest dzisiaj wezwanie Madonny z Fatimy
w świecie, który choruje.

Po zakończonej liturgii eucharystycznej udaliśmy się ulicami naszego miasta, by wspólnie modlić się różańcem. To wydarzenie jest kolejnym impulsem do tego, byśmy się przebudzili, nawrócili i świadczyli o Jezusie tam gdzie żyjemy, wśród naszych najbliższych, w naszych środowiskach.

Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami!!

Copyright © 2010 Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by simea.pl