Wydarzenia

Wieczór Miłosierdzia - 04.04.2019

Kolejny Pierwszy Czwartek Miesiąca - 4 kwietnia br. - przyniósł Sieradzkiej Bazylice kolejny Wieczór Miłosierdzia ze św. Janem Pawłem II. Tym razem nasze modlitewne spotkanie w "sieradzkiej Sykstynie" miało wyjątkowy charakter, bowiem właśnie dwa dni temu minęła 14 rocznica śmierci Papieża Polaka.

Ten szczególny i podniosły moment przejścia Jana Pawła II do domu Ojca przypomniał zebranym wikariusz naszej parafii - ks. Patryk Laskowski. Na podstawie dostępnych informacji i świadectw najbliższych przyjaciół Jana Pawła II, ks. Patryk przybliżył słuchaczom najważniejsze okoliczności wokół powolnego odchodzenia z tego świata Ojca Świętego.

Następnie wszyscy zebrani odmówili wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego i po odśpiewaniu "Barki" przyjęli Błogosławieństwo Boże.

 

Poświęcenie motocykli na rozpoczęcie sezonu - 31.03.2019

 W niedzielę, w czasie Eucharystii o godz. 16:00 miała miejsce modlitwa w intencji motocyklistów z Stowarzyszenia "Sieradzanie". Pasjonaci wraz ze swoim prezesem czynnie uczestniczyli w Mszy Św. pod przewodnictwem proboszcza naszej parafii ks. inf. Mariana Bronikowskiego. Po Liturgii celebrans pobłogosławił pojazdy oraz kierowców, którzy z radością pragną wyruszyć w przemierzanie nowych szlaków. 

Otwarcie wystawy o św. Janie Pawle II - 31.03.2019

 W przededniu kwietnia, miesiąca szczególnego przez Liturgiczne Obchody Świętego Triduum Paschalnego, ale również wspominania wydarzeń związanych z osobą św. Jana Pawła II, na placu świątynnym przy Bazylice Kolegiackiej w Sieradzu została uroczyście otwarta wystawa zdjęć dedydkowana Papieżowi Polakowi. 

Wystawa przybliża najważniejsze momenty pontyfikatu Jana Pawła II, a także przekazuje mniej znane ciekawostki z czasów ponad 25 letniej posługi piotrowej. Fundatorami inicjatywy są właściciele Ceramki Tubądzin - p. Joanna i Andrzej Wodzyńscy. Dziękujemy zatem za ten bezinteresowny dar serca i zachęcamy Parafian i Gości do zapoznania się z wystawą, dostępną na naszym placu przez kolejny miesiąc.

Posłanie Pielgrzymów do Santiago de Compostella - 27.03.2019

W środę, 27 marca br. w naszej Bazylice Kolegiackiej doszło do niecodziennego wydarzenia. Trzech przyjaciół oraz mieszkańców Sieradza - p. Paweł Osiewała (Prezydent Sieradza), p. Konrad Jakubowski oraz p. Jacek Walocha - postanowili wyruszyć w pielgrzymkę do grobu św. Jakuba Apostoła w Santiago de Compostella.

Zwyczajem minionych wieków, proboszcz sieradzkiej fary postanowił pobłogosławić pielgrzymów na drogę, wręczając im najpierw listy intencyjne, następnie drewniane krzyże oraz kropiąc wodą święconą i błogosławiąc Najświętszym Sakramentem. Nasi pielgrzymi obiecali, że w czasie pątniczej drogi będa nas obejmować modlitwą, jednocześnie prosząc o to samo swoich współbraci pozostających w Sieradzu.

Dzień Świętości Życia - 25.03.2019

 25 marca br. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodziliśmy w naszej Parafii Dzień Świętości Życia. W sposób szczególny Kościół katolicki tego dnia przypomina, że każde ludzkie życie jest świętym darem Boga i wonno być przyjęte z miłością i szacunkiem.

Na porannej Mszy Św. o godz. 7:00 nasi księża wikariusze sprawowali Najświetszą Ofiarę w intencji naszych katechetów, którzy nie tylko włączyli się w odczytywanie Słowa Bożego, lecz po Komunii Św. zostali posłani przez ks. inf. Mariana Bronikowskiego - proboszcza parafii - do szczególnej misji głoszenia świadectwa wartośći ludzkiego życia. Na tę niełatwą drogę nasi katecheci otrzymali Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

W czasie katechez w szkołach ponadgimnazjalnych uczniowie mogli nie tylko usłyszeć wezwanie do troski o ludzkie życie, lecz również otrzymać gadżety "pro life" uświadamiające, że pod sercem matki rozwija sie samodzielne i nowe ludzkie istnienie.

O godz. 17:00 rozpoczęła się Adoracja Pana Jezusa w intencji poczętych dzieci. Na 10 min przez Eucharystią o godz. 18:00 wszyscy chętni złożyli uroczyste przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego, aby przez kolejne 9 miesięcy nienarodzone dzieci otaczać swoja codzienną modlitwą.

Swoim osobistym świadectwem przeżycia tego dnia podzielił się nasz katecheta p. Dariusz Danielewki: "Na spotkaniu katechetycznym, które odbyło się 22.03.2019 dowiedziałem się, iż w święto Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny ma się odbyć w Bazylice Mniejszej w Sieradzu eucharystia ze specjalnym błogosławieństwem dla katechetów. Jestem nie tylko katechetą, ale również doradcą życia rodzinnego, dlatego bardzo ucieszyłem się, że będę mógł promować na katechezie duchową adopcję dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone oraz świętość ludzkiego życia od momentu poczęcia. Radość moja była tym większa, że na tę misję miałem być pobłogosławiony najświętszym sakramentem. Msza w dniu Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny była uroczysta, koncelebrowana przez trzech księży. Ja najbardziej przeżyłem moment kiedy katecheci przyklęknęli w prezbiterium i zostali pobłogosławieni najświętszym sakramentem na głoszenie katechezy o świętości życia. W szkole młodzież trudno jest zainteresować, ale tych treści, ile istnień ludzkich ginie w wyniku aborcji, czy stosowania środków wczesnoporonnych, słuchała z ogromnym przejęciem. Niemal wszyscy uczniowie upominali się o otrzymanie Jasia – modela dziecka w 10- tym tygodniu życia płodowego. W wyniku ewaluacji katechez doszliśmy do wniosku, że nikt z nas nie może być obojętny wobec tak masowej skali dokonywanych aborcji i stosowania środków wczesnoporonnych i jedną z pięknych form troski o te nienarodzone dzieci jest duchowa adopcja dziecka poczętego".

 
Nasi Ministranci Wicemistrzami Diecezji - 23.03.2019

 23 marca br. drużyna naszych ministrantów po jednym wygranym i drugim zremisowanym meczu różnicą dwóch punktów zdobyła Wicemistrzostwo Diecezji w turnieju piłki halowej w Piotrkowie Kujawskim. Gratulujemy wyniku i życzymy kolejnych sukcesów!

Copyright © 2010 Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by simea.pl