Wydarzenia

Niedziela Palmowa - 25.03.2018

Niedzielą Palmową 25.03.2018 rozpoczęliśmy w naszej parafii Wielki Tydzień. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 11:30 przewodniczył proboszcz parafii ks. inf Marian Bronikowski.

Całość rozpoczęła się pod figurą Matki Bożej na dziedzińcu światynnym. Tam poświęcono palmy oraz odczytano fragment Ewangelii o wjeździe Jezusa do Jerozolimy. Następnie licznie zgromadzeni parafianie oraz duszpasterze wkroczyli do sieradzkiej kolegiaty, gdzie sprawowano Eucharystię.

Tradycyjnie tego dnia odczytywano opis Męki Pańskiej, zaś w ramach ofiarowania nasi parafianie mieli możliwość włączyć się w przygotowania do dekoracji wielkanocnych przez złożone ofiary.

Program Triduum Paschalnego w naszej parafii przedstawia się następująco:

Wielki Czwartek

18:00 - Msza Święta Wieczerzy Pańskiej

Wielki Piątek

7:00 - Jutrznia z Godziną Czytań

15:00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

18:00 - Liturgia Męki Pańskiej

Wielka Sobota

7:00 - Jutrznia z Godziną Czytań

9:00 - 16:00 - Święcenie Pokarmów na stół wielkanocny

20:00 - Wigilia Paschalna w Wielką Noc

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

6:00 - Msza Święta Rezurekcyjna z Procesją

 

Obraz Matki Bożej w Głównego Ołtarza powrócił do kolegiaty - 23.03.2018

 W ostatni piątek, 23 marca, po prawie miesięcznej konserwacji, do sieradzkiej kolegiaty powrócił obraz Matki Bożej w jej wizerunku z Jasnej Góry. Renowacja miała miejsce w krakowskiej konserwatorni, gdzie obraz przeszedl gruntowne oczyszczanie i szczegółową restaurację. Cała inicjatywa podjęcia się kosztów renowacji, co należy podreślić, leży tylko i wyłącznie w gestii ofiarności naszych parafian.

Zakończenie Rekolekcji Wielkopostnych w naszej parafii - 21.03.2018

 W ostatni dzień rekolekcji, 21 marca br., na Mszy Świętej o godz. 11:30 nasi parafianie wyrazili swoją wdzięczność ks. Krzysztofowi Młotkowi - doktorantowi prawa kanonicznego UKSW w Warszawie - za przewodniczenie tegorocznym rekolekcjom wielkopostnym. Podziękowania skierował w imieniu wszystkich parafian nasz proboszcz ks. inf. Marian Bronikowski, zaś szczególnie w imieniu dzieci słowa wdzięczności przekazała stosowna delegacja. Ks. Krzysztof Młotek podziękował wszystkim parafianom za uwagę i skupienie w czasie głoszenia Słowa Bożego, ale równie ż za wsparcie, jakie otrzymał od Ks. Proboszcza, wikariuszy i parafian. Ks. Proboszcz nie zapomniał równie ż objąć słowami podziękowania wszystkich parafian, którzy czynnie i ochoczo włączyli się w przebieg rekolekcji wielkopostnych.

Uroczystość Świętego Józefa - 19.03.2018

W drugim dniu rekolekcji, w Uroczystość Świętego Józefa, w naszej kolegiacie miały miejsce niecodzienne wydarzenia. Pierwszym z nich były przeżywane rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Krzysztof Młotek, doktorant prawa kanonicznego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Hasłem tegorocznych rekolekcji jest "Mądrość Chrystusowego Krzyża". 

Kolejnym bardzo ważnym wydarzeniem było uroczyste zawierzenie wiernej straży św. Józefa naszej całej parafii i wszystkich rodzin sieradzkiej wspólnoty, którego dokonał proboszcz sieradzkiej fary ks. inf. Marian Bronikowski. Do tego podniosłego momentu w duchu zawierzenia włączyli się także nasi księża wikariusze, ksiądz rekolekcjonista oraz asysta liturgiczna. 

Ostatnim akcentem naszego świętowania było pobłogosławienie wiernych replik obrazu św. Józefa Sieradzkiego, które powstały z inicjatywy proboszcza sieradzkiej kolegiaty w odpowiedzi na ożywiony kult św. Józefa wśród parafian. Pierwsze egzemplarze trafią do sieradzkich rodzin, które w znaczący sposób włączają się w życie duszpasterskie parafii. W czasie liturgii Mszy Świętej ks. inf. Marian Bronikowski przekazał już pierwszy wizerunek jednemu z parafialnych małżeństw, co w zamyśle ofiarodawcy ma być dla nich wsparciem i znakiem orędownictwa w ich rodzinie Przeczystego Oblubieńca Maryi Panny.

 

Nasi parafianie na Misterium Męki Pańskiej w WSD w Ołtarzewie - 17.03.2018

W ostatnią sobotę, 18 marca br., prawie dwudziestoosobowa grupa parafian wraz z ks. Krzysztofem Mętlewiczem udała się na widowisko Męki Pańskiej przygotowane przez kleryków WSD Pallotynów w Ołtarzewie. Spektakl nosi nazwę "Odnaleziony Chleb", a jego scenariusz i reżyserię w całośći przygotował również tamtejszy alumn.

Spektakl przybliżył najważniejsze wydarzenia z życia Jezusa Chrystusa i w przystępny sposób nawiązał do symboliki eucharystycznej. Celem przedstawienia było bowiem uświadomienie wiernym, że Chrystus jest ciagle blisko nas - w sakramencie Ołtarza.

 

Maturzyści szkół naszej parafii na Jasnej Górze - 14.03.2018

 Maturzyści Szkół Ponadgimnazjalnych z Sieradza 14 marca br. uczestniczyli w rokrocznej Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. U Tronu Jasnogórskiej Pani młodzież szukała orędownictwa i zawierzyła swoje życie oraz drogę powołania Czarnej Madonnie.

Centralnym punktem była Eucharystia pod przewodnictwem Dyrektora Duszpasterstwa Ogólnego Kurii we Włocławku ks. Michała Krygiera. Przedstawiciele uczniów Liceum im. K. Jagiellończyka odpowiedzialni byli za Liturgię Słowa, natomiast młodzież z Liceum S. Żeromskiego po Mszy świętej przeprowadziła modlitwę zawierzenia. Do Eucharystii przygotowały wszystkich rozważania Drogi krzyżowej z Relikwiami krzyża ŚDM, które wnieśli uczniowie z Technikum Mechanicznego; następnie uczniowie z "Ekonomika" oraz poszczególnych szkół przejmowali relikwie krzyża, kontemplując kolejne stacje. Wraz z maturzystami naszej parafii udali się w pielgrzymce nasi wikariusze ks. Rafał Jańczak oraz ks. Przemysław Janiak.

Młodzież mogła także posłuchać ks. Jakuba Bartczka z diecezji wrocławskiej, który szerzej znany jest ze swojej działalnośći hip-hopowej. Wieczorem napełnieni radościąuczniowie wraz z opiekunami oraz katechetami  powrócili do Sieradza.

Copyright © 2010 Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by simea.pl