Wydarzenia

Wicemistrzostwo naszych ministrantów w rejonie i wyjazd naszych parafian na 26 urodziny Radia Maryja - 02.12.2017

Sobota - 2 grudnia - był dniem pełnym wrażeń. Od samego rana nasi ministranci, którzy tydzień wcześniej wywalczyli mistrzostwo dekanatu w piłkę halową, zostali zakwalifikowani do rozgrywek rejonowych. Odbyły się one w Zduńskiej Woli, a ich organizatorem był ks. Marcin Matynka - rejonowy duszpasterz LSO w ścisłej współpracy z ks. inf. Marianem Bronikowskim - wikariuszem biskupim rejonu sieradzkiego. Nasza ministrancka młodzież zdobyła II miejsce po przegranej w rzutach karnych. Ich opiekunem w czasie tego turnieju był ks. Przemysław JAniak - wikariusz naszej parafii.

Tego samego dnia o godz. 7:00 spod kolegiaty wyjechał autokar z pielgrzymami naszej parafii, którzy wraz z ks. Krzysztofem Mętlewiczem - opiekunem Koła Przyjaciół Radia Maryja - udali się na obchody 26 urodzin Radia Maryja do Torunia na halę ARENA. 

Najpierw wszyscy wspólnie odmówili modlitwę różańcową (12:30), następnie miały miejsce koncerty zespołów, po których o 15:00 nastąpiła Koronka do Miłosierdzia Bożego. Kulminacyjnym punktem obchodów była uroczysta Eucharystia. Przewodniczył jej ks. bp Wiesław Alojzy Mering - pasterz naszej diecezji, który również wygłosił okolicznościowa homilię. 

Zdjęcia ze strony Radia Maryja - www.radiomaryja.pl

 

Wygrana naszych ministrantów w Dekanalnym Turnieju Piłki Halowej - 25.11.2017

 W ostatnią sobotę, 25 listopada br. o godz. 9:00, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 2 w Sieradzu, miał miejsce Dekanalny Turniej Piłki Halowej Dekanatu Sieradzkiego I. W rozgrywach uczestniczyły następujące drużyny:

- drużyna ministrantów ze szkół gimnazjalnych z parafii Narodzenia NMP w Charłupi Małej;

- drużyna ministrantów ze szkół gimnazjalnych z parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Sieradzu;

- drużyna ministrantów ze szkół ponadgimnazjalnych z parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Sieradzu;

- dużyna ministrantów ze szkół ponadgimnazjalnych z parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu.

 

Wraz z ministrantami przybyli ich opiekunowie: ks. Bartosz Andrzejewski (parafia św. Urszuli Ledóchowskiej) oraz ks. Sebastian Szkop (parafia Charłupia Mała). Sędzią turnieju został p. Grzegorz Szkudlarek, zaś opiekę medyczną zapewniała pielęgniarka - p. Iwona Konieczna. 

Ministrantów oraz ich opiekunów przywitał ks. Krzysztof Mętlewicz - opiekun drużyny z kolegiaty oraz dekanalny duszpasterz służby liturgicznej ołtarza. Pierwszy mecz rozegrali uczniowie szkół gimnazjalnych, który zwyciężyła drużyna z Monic. W drugiej kategorii z wynikiem 9:5 zwyciężyła drużyna ministrantów z naszej parafii. Tym samym nasi ministranci zakwalifikowali się do turnieju rejonowego. Jeśli uda im się ponować drużyny grajace w rejonie sieradzkim, nasi ministranci rozegrają mecz na szczeblu diecezjalnym. Życzymy naszej duchowej młodzieży wielu sukcesów i gratulujemy wygranej!

Konkurs Biblijny - 23.11.2017

     W dniu 23.11.2017r. na terenie Parafii W.W. Świętych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sieradzu odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Biblijny dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, którego celem było wzbudzenie wśród młodzieży zainteresowania i chęci czytania Pisma Świętego, pogłębienie zrozumienie nauki Jezusa Chrystusa wyrażonej poprzez przypowieści oraz odnajdywanie drogi do Chrystusa poprzez spotkanie z drugim człowiekiem.

    W konkursie wzięło 14 uczniów ze szkół specjalnych z Warty, Stemplewa, Łasku i Sieradza.Tematem konkursu było ,,Nauczanie Jezusa zawarte w przypowieściach” Uczestnicy konkursu wykazali się dużą znajomością przypowieści ewangelicznych i bez problemów poradzili sobie z zadaniami konkursowymi. Współorganizatorem konkursu i fundatorem nagród był łódzki oddział Katolickiego Stowarzyszenie Civitas Christiana .


Urszula Dalmata

Prezentacja kwartalnika "Na sieradzkich szlakach" poświęconego naszej kolegiacie - 19.11.2017

 W ostatnią niedzielę o godz. 19:00 miała miejsce prezentacja naszego sieradzkiego kwartalnika "Na sieradzkich szlakach" (nr 3/2017), który tym razem w całości poświęcony został przedstawieniu naszej pięknej sieradzkiej fary.

Spotkanie odbyło się w Bibliotece Parafialnej i zgromadziło wielu parafian zainteresowanych wszelkimi redakcyjnymi "kulisami", za którymi powstawało prasowe dzieło. Całą historię powstania tego numeru przedstawił obecnym redaktor naczelny kwartalnika. Przez cały dzień przy naszej parafii trwało rozprowadzanie tego numeru, aby do rąk parafian trafiło kolejne już dzieło rozsławiające piękno naszej sieradziej perły. Niech takie właśnie inicjatywy promocji Sieradza przez piękno sieradzkiej świątyni powodują w nas radość i zdrową dumę. 

Msza Święta za zmarłych Policjantów - 16.11.2017

W czwartek, 16 listopada br. o godz. 18:00 w naszej kolegiacie miała miejsce Msza Święta w intencji zmarłych Policjantów: Zdzisława Jurgę, Krzysztofa Stachowiaka, Stanisława Ubycha, Krzysztofa Siewierskiego, Krystynę Korczak oraz Pawła Woźniaka.

Mszy Świętej przewodniczył ks. inf. Marian Bronikowski - proboszcz naszej parafii oraz kapelan sieradzkiej Policji. Wygłosił on również okolicznościową homilię. W Eucharystii wzięli udział dowódcy sieradzkiej Policji, poczet sztandarowy Komendy Powiatowej w Sieradzu, pracownicy Policji, ks. Aleksander Stepanovs z Łotwy, ks. Paweł Szczepaniak - absolwent Uniwersytetu w Rawennie, ks. Przemysław Warmiński - wikariusz naszej parafii oraz nasz rodak ks. Marek Musielak. Policjanci czynnie włączyli się w sprawowaną Eucharystię, wykonując między innymi czytania mszalne. 

O. Paweł Zawadzki SAC z Korei odwiedził sieradzką kolegiatę - 12.11.2017

 Ostatnio do naszej sieradzkiej kolegiaty zawitał o. Paweł Zawadzki - pallotyn, który od 27 latach przebywa w Korei Południowej. Początkowo współpracował on przez 10 lat z armią Stanów Zjednoczonych w Osanie jako ich kapelan. Kilka lat temu podjął się organizacji i budowy Centrum Bożego Miłosierdzia na wgórzu Yandgeogwon w diecezji Chunchon.

Ks. Inf. Marian Bronikowski - proboszcz naszej parafii - oprowadził gościa po świątyni i pokazał mu wiele ciekawych zabytków. W tym samym czasie w świątyni parafialnej nasza młodzież uwielbiała Pana po zakończonej Eucharystii o godz. 20:00. O. Paweł z całą otwartością postanowił także uwielbić Matkę Bożą, wykonując 17 wieczny utwór o Bożej Rodzicielce. 

Copyright © 2010 Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by simea.pl