Wydarzenia

Niedziela Słowa Bożego 26.01.2020

Dzień dzisiejszy to pierwsza w historii Kościoła „Niedziela Słowa Bożego”. Dzień ten jesienią 2019 roku ustanowił Papież Franciszek, pragnąc, aby Słowo Boże było bardziej obecne w życiu każdego człowieka. Każdy kto w dniu dzisiejszym uczestniczy w Eucharystii w naszym kościele i przyniesie swoje Pismo Święte otrzyma okolicznościową pieczątkę na pamiątkę tego dnia. Zachęcamy wszystkich do tego, by jak najczęściej sięgać po Pismo Święte i czytać.

„Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i BOGIEM było SŁOWO!!”

Dzień Judaizmu w Sieradzu 20.01.2020

 

Po raz jedenasty z inicjatywy ks. infułata Mariana Bronikowskiego obchodzony był w Sieradzu Dzień Judaizmu.

Na spotkaniu, które w poniedziałek 20 stycznia rozpoczęło sympozjum w Sieradzkim Centrum Kultury, ks. infułat Marian Bronikowski zgromadził wielu znakomitych gości. Wśród nich byli m.in. biskup włocławski Wiesław Mering, ambasador Izraela w Polsce Alexander Ben Zvi, naczelny rabin Polski Michael Schudrich oraz przewodniczący łódzkiej gminy żydowskiej Józef Weininger, a także rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, oraz prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

Następnie modlitwie przy ścianie pamięci obok sieradzkiej bazyliki przewodniczyli wspólnie ks. bp Mering i rabin Schudrich, po czym delegacje złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze w miejscu upamiętniającym pomordowanych sieradzkich Żydów i Polaków.

Upamiętniono również, przypadającą dokładnie 20 stycznia, 700. rocznicę koronacji księcia sieradzkiego Władysława Łokietka na króla Polski.

Szersza relacja z uroczystości już wkrótce na łamach „Ładu Bożego”.

Tekst za: "Ład Boży", profil facebookowy. 

Spotkanie grup i wspólnot parafialnych - 06.01

 

W święto Ofiarowania Pańskiego – 06.01 – zwyczajem lat ubiegłych wszystkie wspólnoty i grupy duszpasterskie istniejące w naszej parafii spotkały się  po Mszy o godz. 18 w Bibliotece parafialnej, by razem przeżywać tajemnicę narodzenia Jezusa. Po odczytaniu Ewangelii, złożeniu życzeń i przełamaniu się opłatkiem wszyscy cieszyli się wspólnotą bycia razem w przyjaznej i miłej atmosferze.

Spotkanie wspólnoty ministrantów - 04.01

Ministranci z naszej Parafii wraz ze swoimi rodzicami i opiekunem spotkali się 04.01 w Bibliotece parafialnej, aby we wspólnocie cieszyć się z Bożego Narodzenia. Spotkanie w rozśpiewanej i miłej atmosferze ubogaciły słodkie upominki jakie nasi ministranci otrzymali z okazji przeżywanych Świąt.

Spotkanie Pielgrzymów sieradzkich - 03.01

 

W pierwszy piątek nowego roku – 03.01 – wspólnota pielgrzymów spotkała się na formacyjnym Apelu Jasnogórskim, który poprowadził ks. Proboszcz, Marian Bronikowski. Ksiądz Proboszcz mówił o Maryi, której ikona jest niczym okno, przez które można zajrzeć do nieba. Po zakończonej modlitwie pielgrzymi spotkali się
w Bibliotece parafialnej na radosnym spotkaniu przy stole. Była to okazja dla wszystkich uczestników do złożenia sobie życzeń i szczerych pojednań w świetle narodzenia Jezusa, który przyszedł, „aby szukać i ocalić to co zginęło”.

W Szczepana - kamieniami, a w Proboszcza - owsem!! 26.12.2019

Podczas Mszy Świętej o godzinie 10, zgodnie z wielowiekową tradycją, święciliśmy owies w dzień św. Szczepana, pierwszego męczennika za wiarę. Ksiądz Proboszcz po modlitwie poświęcenia przeszedł przez kościół święcąc przyniesiony owies, a lud wierny naszej parafii tymże owsem rzucał w Proboszcza. Ten dawny zwyczaj ma przypominać, że mamy być zawsze gotowi na męczeństwo za wiarę. Jednakże nie tylko Ksiądz Proboszcz został obsypany, bo także Wikariuszom wpadło za kołnierz sporo owsa, który przecież zaplątany potrafi nieźle dać się we znaki!! Ziarno potem zostało wyzbierane, aby w odpowiednim czasie posiać je na roli. Wszystko odbyło się w atmosferze wspólnej radości i ku uciesze wszystkich zebranych przy odgłosach ptaszków i kogutka, które zawitały do szopki!

Copyright © 2010 Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by simea.pl