Wydarzenia

410 Pielgrzymka sieradzka na Jasną Górę 22-29.08.2020

 Po raz 410. mieszkańcy Sieradza i okolic wyruszyli na pątniczy szlak, by przeżyć swoje rekolekcje w drodze. Rozpoczęły się one Mszą św., sprawowaną w bazylice sieradzkiej, wczesnym rankiem, 22 sierpnia. Eucharystii przewodniczył ks. inf. Marian Bronikowski, wikariusz biskupi rejonu sieradzkiego. Homilię wygłosił ks. Krzysztof Mętlewicz, student UKSW. Kaznodzieja zachęcił pątników oraz pielgrzymów duchowych, by swoje pielgrzymowanie przeżywać w duchu sakramentalnej odnowy życia.
Tegoroczna pielgrzymka miała szczególny wymiar ze względu na sytuację, która zdominowała życie społeczne. Odbywała się ona na sposób rotacyjny. Pątnicy mogli uczyć się od św. Jana Pawła II przeżywania sakramentów w łączności z Kościołem powszechnym i z jego Tradycją.
Pielgrzymi dotarli na Jasną Górę 24 sierpnia, by tam świętować uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Częstochowskiej, po czym powrócili do Sieradza, by w swoich domach dalej przeżywać tajemnicę obecności Chrystusa w sakramentach i w życiu każdego człowieka.

Zapraszamy na Facebooka Pielgrzymki Sieradzkiej do zaznajomienia się z bogatym materiałem fotograficznym i audiowizualnym.

Popiersie Prymasa Tysiąclecia

W lipcu rozpoczęto ostatni etap prac zwiżanych z powstaniem popiersia kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pod wylanym, zbrojonym fundamentem umieszczono "kapsułę czasu" a w niej świadectwo emerytowanej pielęgniarki, która stała się inspiratorką i fundatorką tego popiersia. Pomnik ten jest wyrazem wdzięczności za naukę społeczną Prymasa, która pomogła wytrwać w niejednej trudnej sytuacji życiowej naszej Inspiratorki. 

Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, by w cieniu Bazyliki kolegiackiej zatrzymali się choć na chwilę i spojrzeć Prymasowi Tysiąclecia w oczy zastanawiając się nad słowami: "w ramionach Jasnogórskiej Pani szybujcie wysoko..." 

Wieczór Miłosierdzia ze św. Janem Pawłem II 02.07.2020

W pierwszy czwartek miesiąca lipca podczas Wieczoru Miłosierdzia ze św. Janem Pawłem II ksiądz proboszcz przybliżył nam nauczanie jakie w sąsiednim Kaliszu Papież skierował do nas, Polaków, z troską o życie poczętych dzieci. Wysłuchaliśmy także kilku nagrań, z których wybrzmiały mocne słowa: „jeśli matka może zabić swoje dziecko to cóż może powstrzymać mnie i ciebie byśmy się nie zabijali?” Mocne słowa wypowiedziane znajomym głosem w niejednym sercu wybrzmiały studzwonnym echem!! Na zakończenie wszyscy tworzący wspólnotę tego Wieczoru wspólnie jednym sercem i jednym duchem zawierzyli siebie i swoje rodziny św. Józefowi. Do tego zawierzenia przygotowaliśmy się przed nowennę jaką w minionych dniach kierowaliśmy do Boga w naszej wspólnocie parafialnej.

Sakrament Bierzmowania 27.06.2020
Zapraszamy do fotorelacji z bierzmowania udzielonego przez J.E. ks. bp-a Stanisława Gębickiego 27.06.2020 r. w naszej Bazylice oraz Eucharystii dziękczynnej jaką 29.06.2020 sprawował przewodnik młodzieży na drodze ku bierzmowaniu – ks. Patryk Laskowski.
Zakończenie Oktawy Bożego Ciała 18.06.2020

 

Dnia 18.06.2020 zakończyliśmy w naszej Parafii zwyczajową Oktawę Bożego Ciała. Każdego dnia, przez 8 dni (o ile pogoda nam pozwalała) wyruszaliśmy w procesji wokół kościoła z Jezusem Eucharystycznym, aby Pan niejako lepiej przyjrzał się naszemu życiu, bo przecież „zagrody nasze widzieć przychodzi; i jak się Jego dzieciom powodzi”.  W czwartkowy wieczór, po Eucharystii również odbyła się taka procesja, tym razem już ostatnia. Zanim jednak procesja wyruszyła Ksiądz Proboszcz pobłogosławił jeszcze przyniesione wianki z ziół i kwiatów, które od wieków w tradycji były nośnikiem zdrowia, łaski, pomocy i opieki. Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania pod czujnym okiem ks. Patryka mogła dotknąć tej tradycji, poznać ją i przekonać się jak wiele treści kryją zwyczaje i tradycje poprzednich pokoleń!

30 rocznica beatyfikacji bł. Pier Giorgio Frassatiego

 

Jednym ze znaków charakterystycznych dla osoby św. Jana Pawła II było wyciąganie świętych z mroku niepamięci. Sieradzanie z Parafii Wszystkich Świętych przypomnieli sobie o tym z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Bardziej jednak niż słowa, przemawiają fakty i dlatego z wielkim wzruszeniem ludzie z Sieradza i okolic (przy zachowaniu właściwych norm i standardów) zgromadzili się na adoracji Najświętszego Sakramentu wieczorem 20.05, by poznać bł. Pier Giorgio Frassatiego, którego 30 lat temu beatyfikował Jan Paweł II wydobywając go tym samym z mroku niepamięci. Bł. Pier Giorgio został zaprezentowany dzięki swoim listom do rodziny i przyjaciół, które zgromadzonym odczytywali księża posługujący w tej wspólnocie. Z listów przebija przede wszystkim normalność i radość, a jednocześnie duża dojrzałość młodego mężczyzny na poważne kwestie, takie jak śmierć i cierpienie. Na zakończenie, przy relikwiach bł. Frassatiego, odmówiono różaniec, o którym mówił: „testamentem moim jest różaniec”.

Copyright © 2010 Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by simea.pl