Wydarzenia

Obchody upamiętniające pomordowanych w Chełmnie nad Nerem - 05.09.2017

 W odpowiedzi na zaproszenie, jakie do naszej parafii skierowali ks. Grzegorz Grochowski - proboszcz parafii Narodzenia NMP w Chełmnie oraz Wójt Gminy Grzegorzew p. Bożena Dominiak, ks. inf. Marian Bronikowski - proboszcz parafii - wziął udział w uroczystościach upamiętniających pomordowanych Polaków, Żydów i wielu innych w obozie zagłady Kulmhof w Lesie Rzuchowskim niedaleko Chełmna nad Nerem.

Uroczystości rozpoczęło uroczyste przejście pod pomnik pomordowanych ofiar, pod którym pasterz diecezji ks. bp Wiesław Alojzy Mering w towarzystwie kapłanów, prezydent miasta Sieradza p. Paweł Osiewała, przedstawiciele rodzin pomordowanych oraz licznie zgromadzone władze lokalne i samorządowe złożyli wieńce i znicze, zaś przedstawiciele gmin żydowskich umieścili pod pomnikiem charakterystyczne dla swoich religijnych obyczajów małe kamienie. 

Następnie wszyscy ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe udali się do parafialnej świątyni, gdzie miała miejsce uroczysta Eucharystia w intencji pomordowanych, po której wszystkie delegacje, kapłani i zaproszeni goście udali się na okolicznościową Agapę, by na niej jeszcze raz podziękować wszystkim za pamięć o pomordowanych oraz uwrażliwianie na świadomość tego, co przed 70 laty dokonało się w Lesie Rzuchowskim nieopodal Chełmna nad Nerem.

------------

Zdjęcia pochodzą ze strony diecezji włocławskiej www.diecezja.wloclawek.pl

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego - 04.09.2017

 4 września br. o 7:00 w naszej parafialnej świątyni miała miejsce Msza Święta rozpoczynająca nowy rok szkolny i katechetyczny. Mszy Świętej przewodniczył proboszcz parafii ks. inf. Marian Bronikowski. Eucharystia zgromadziła grono pedagogiczne, pracowników placówek oświatowych, młodzież, dzieci i wielu parafian.

Okolicznościową homilię wygłosił do uczestników liturgii ks. Jarosław Kamieński - delegat ds. misji w Azji ze zgromadzenia Księży Pallotynów. Po zakończonej Mszy Świętej spotkał się on również parafianami, którzy pamiętają go dobrze z jego pobytu w Sieradzu w ramach Światowych Dni Młodzieży. 

Nauczyciele, rodzice i uczniowie po zakończonej Eucharystii udali się z radością na uroczystości w swoich szkołach, by dzięki łasce Bożej i wspólnej modlitwie ufnie stawiać kroki na ścieżce naukowej i zawodowej. 

Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych w naszej parafii - 03.09.2017

3 września br. na Mszy Świętej o godz. 11:30 najmłodsi parafianie wraz ze swoimi rodzicami zgromadzili się w sieradzkiej kolegiacie, aby podziękować za radosne i bezpieczne wakacje oraz poprosić Pana Boga o błogosławieństwo na rozpoczynający się rok szkolny 2017/2018.

Widocznym i jednocześnie pięknym znakiem prośby o Bożą łaskę było przyniesienie przez dzieci swoich tornistrów i przyborów szkolnych, które w ramach niedzielnej Eucharystii pobłogosławił Ksiądz Proboszcz. Przyglądając się przyniesionym plecakom nie sposób było nie zauważyć olbrzymiej inwencji twórczej i pomysłowości, jaka przyświecała młodym parafianom przy zakupie swoich nowych tornistrów.

Ksiądz Proboszcz zapowiedział tym samym, iż prawdopodbnie w przyszłym roku uda się zorganizować pewnego rodzaju konkurs na najpiękniejszy szkolny plecak, aby zachęcić jeszcze większą liczbę najmłodszych parafian do przedstawienia błogosławiącemu Panu swoich nowych przyborów szkolnych. Najmłodszym uczniom, jak również całej młodzieży naszej parafii wszyscy życzymy sukcesów i wielu łask od Wszechmogącego Boga!

Koncert ks. Zygmunta Słomskiego - 03.09.2017

W ostatnią niedzielę o godzinie 17:00, w Domu Katolickim przy naszej parafii miał miejsce koncert ks. kan. Zygmunta Słomskiego - proboszcza parafii bł. Doroty z Mątew w Gdańsku Jasieni. 

Ks. Zygmunt jest kompozytorem i poetą. Razem ze swoim przyjacielem Bogusławem Olszonowiczem, muzykiem z zespołu Duval, a jednocześnie reżyserem i operatorem, należy do Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy w Gdańsku. Są oni również wspólnymi inicjatorami własnej telewizji parafialnej. 

Koncert ks. Słomskiego odbył się w ramach 70 rocznicy urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki, która przypada 14 września. Wydarzenie to zgromadziło kameralne grono parafian, którzy wraz ze swoimi duszpasterzami wysłuchali ciekawych kompozycji i aranżacji przedstawionego wyżej duetu. Na koniec zaproszeni goście zachęcili słuchaczy do nabycia płyt z kazaniami bł. ks. Jerzego, aby w tę szczególną rocznicę jego urodzin brzmiał w uszach i sercach jego męczeński głos w walce o wolność i prawdę.

 

Źródło biografii: http://kultura.wiara.pl/doc/2300424.Parafia-okiem-kamery

 

Apel Jasnogórski - 01.09.2017

 Na dwa dni po powrocie pielgrzymki sieradzkiej, w naszej sieradzkiej kolegiacie miał miejsce wpisany w stałą tradycję parafii Apel Jasnogórski. Zgromadził on bardzo wielu tak pielgrzymów, jak i parafian, którzy w godzinie apelowej pragną zwrócić swoje serca ku Pani Jasnogórskiej.

Tym razem Apel poprowadził ks. Bartosz Andrzejewski - wikariusz parafii Św. Urszuli Ledóchowskiej w Sieradzu, któryw tym roku pielgrzymował  już po raz drugi z Sieradza na Jasną Górę. W swoim rozważaniu wskazał on na tęsknotę do wydarzeń z pielgrzymiego szlaku, która ma kształtować w pielgrzymach radość i miłość ku Matce Bożej. 

Modlitwie apelowej tradycyjnie towarzyszyła grupa muzyczna tegorocznej pielgrzymki, który angażował modlących się do wspólnego uwielbiania Pana Boga i Matki Bożej. 

Na zakończenie Apelu ks. Krzysztof Mętlewicz - przewodnik pielgrzymki - przypomniał, że Apele będą miały miejsce w każdy pierwszy piątek miesiąca. Kolejny już 6 października o godz. 21:00. Zapraszamy!

Powrót 407 Pieszej Pielgrzymki Sieradzkiej - 29.08.2017

 29 sierpnia br. tuż przed godziną 19:00 do naszego miasta powróciła 407. pielgrzymka sieradzka. Na entuzjastyczną grupę radosnych pielgrzymów czekali duszpasterze, rodziny oraz wszyscy mieszkańcy Sieradza. 

Do ponad 300 osobowej grupy pielgrzymów już od wejścia do miasta zaczęli dołączać najbliżsi i znajomi, którzy utrudzonych pątników przywitali kwiatami i uściskami. Nie zawiodła również miejscowa Policja, która towarzyszyła kolumnie pielgrzymiej od Burzenina, przez ulice miasta, aż do wejścia do sieradzkiej kolegiaty. 

Pielgrzymów radośnie wprowadziła sieradzka asysta, bractwo kurkowe oraz Stowarzyszenie Motocyklistów "Sieradzanie", zaś Straż Pożarna uruchomiła syreny alarmowe, by całe miasto się dowiedziało o owym radosnym wydarzeniu. 

Pielgrzymi swoje kwiaty złożyli tradycyjnie przed wejściem do świątyni, układając je w krzyż. W drzwiach kościoła czekali ks. inf. Marian Bronikowski - Proboszcz Parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu oraz ks. prał. Mirosław Miłek - Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Jezusa w Sieradzu, którzy ze czcią ucałowali pielgrzymkowy krzyż, który przewodził pątniczej grupie.

Wewnątrz świątyni pielgrzymi oddali cześć Jezusowi Chrystusowi i Matce Bożej za łaskę dotarcia do celu, po czym swoje słowo do pielgrzymów skierował ks. inf. Marian Bronikowski. Ksiądz Proboszcz podziękował pielgrzymom za podjęty trud i zachęcił do wniesienia radości w rodziny, miejsca pracy i szkoły. Następnie do pielgrzymów zwrócił się ks. prał. Sławomir Kasprzak - ojciec duchowny pielgrzymki, który udzielił pielgrzymom końcowego błogosławieństwa. Pięknym uwieńczniem powitania pielgrzymów była zachęta Księdza Infułata, aby wszyscy pielgrzymi oraz parafianie odśpiewali "Barkę" i ucałowali relikwie św. Jana Pawła II.

Copyright © 2010 Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by simea.pl