Wydarzenia

Obłóczyny nowych ministrantów oraz Promocje Ceremoniarskie w naszej parafii - 29.04.2018

W niedzielę 29.04. br., w czasie uroczystej Eucharystii o godz. 11:30 czterech kandydatów zostało przyjętych do wspólnoty ministranckiej, zaś czterech ministrantów starszych otrzymało błogosławieństwo do pełnienia funkcji ceremoniarza. 

Czterech młodych adeptów - Jan Gołdych, Mateusz Ogiński, Aleksander Stempień oraz Adrian Zaręba - odbyło odpowiednie przygotowanie do pełnienia swoich funkcji. W ich imieniu z prośbą o błogosławieństwo zwrócił się opiekun ministrantów ks. Krzysztof Mętlewicz. Po przedstawieniu kandydatów proboszcz naszej parafii ks. inf. Marian Bronikowski pobłogosławił nowych ministrantów, zaś ich Opiekun wraz z ministrantami starszymi ubrali młodszych kolegów w ministranckie komże i pelerynki.

Następnie do błogosławieństwa przystąpili nasi ministranci starsi: Paweł Grzelak, Ignacy Leśkiewicz, Stanisław Wardęga oraz Konrad Zimorski. Ks. Proboszcz wysłuchał przyrzeczeń kandydatów, po czym udzielił im specjalnego błogosławieństwa. Znaki ich posługi, tj. krzyże ceremoniarskie - każdemu z ceremoniarzy nałożył ich Opiekun. 

Naszym nowych ministrantom i ceremoniarz życzymy wielkiej gorliwości i sumienności w pełnieniu swoich zadań.

 

Młodzi Dekanatu Sieradzkiego na Forum Młodzieżowym w Brdowie - 28.04.2018

Nasza sieradzka młodzież wraz z dekanalnym duszpasterzem młodzieży ks. Sebastianem Szkopem udała się w delegacji do Brdowa na V Forum Młodzieżowe.

Naszą parafię reprezentowała Karolina Matusiak ze wspólnoty młodzieżowej EMAUS działajacej w naszej wspólnocie parafialnej. Zapraszamy do galerii zdjęć, które wykonała w Brdowie nasza reprezentantka.

 

Dzień Skupienia Liturgicznej Służby Ołtarza Dekanatu Sieradzkiego I - 28.04.2018

 W sobotę, 28 kwietnia br., o godz. 9:00 w kolegiacie sieradzkiej rozpoczął się Dekanalny Dzień Skupienia dla służby liturgicznej dekanatu sieradzkiego I. Głównymi gospodarzami tego wydarzenia był dziekan dekanatu ks. inf. Marian Bronikowski oraz dekanalny duszpasterz LSO ks. Krzysztof Mętlewicz.

Prawie pięcdziesięciu młodych uczestników mogło  zapoznać się z historią sieradzkiej świątyni farnej - Matki Kościołów Ziemi Sieradzkiej, którą zgromadzonym przybliżył Proboszcz Sieradzkiej Świątyni. Chwilę później młodzi uczestnicy modlili się przed Najświętszym Sakramentem o ożywienie własnej gorliwości i w intencjach swoich wspólnot parafialnych. 

Na dzień skupienia złożyły się także trzy konferencje, które poprowadzili ks. Bartosz Andrzejewski ("Liturgiczna Służba Ołtarza - Rycerze Chrystusa Króla"), ks. Przemysław Janiak ("Jak duchowo przeżyć Eucharystię") oraz ks. Krzysztof Mętlewicz ("Gesty i postawy w liturgii").

Przed uroczystą Eucharystią o godz. 12:00, której przewodniczył ks. inf. Marian Bronikowski, ministranci mieli możliwość wyspowiadania się oraz przygotowania do liturgii. Homilię do zgromadzonych wygłosił Ksiądz Dziekan, który podzielił się świadectwem swojej posługi ministranckiej. Tym samym zachęcił młodych słuchaczy, aby swoją obecnością i służbą ożywiali wspólnoty parafialne, do których należą. Po homilii wszyscy ministranci odnowili swoje przyrzeczenia, okazując tym samym gotowość do jeszcze gorliwszej posługi przy ołtarzu Pana.

Po zakończonej Mszy Świętej wszyscy uczestnicy dnia skupienia otrzymali od Księdza Dziekana okolicznościowe prezenty, by chwilę później we zasiaść do wspólnego posiłku. 

Mecz Towarzyski naszych ministrantów z ministrantami z Tuliszkowa - 21.04.2018

 21 kwietnia br. na murawie sieradzkiego boiska piłkarskiego miał miejsce towarzyski mecz dwóch drużyn ministranckich. Wicemistrzowie rejonowych rozgrywek halowych z parafii św. Wita w Tuliszkowie stanęli do rywalizacji z wicemistrzami rejonu sieradzkiego z Parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu.

Wraz z drużynami piłkarskimi pojawili się ich opiekunowie – ks. Piotr Sowała oraz ks. Krzysztof Mętlewicz. Po odmówieniu modlitwy rozpoczynającej i udzieleniu błogosławieństwa Bożego dwie drużyny dzielnie walczyły o zdobycie jak najlepszego wyniku. W pierwszej połowie zdecydowaną przewagę utrzymywał  zespół z Tuliszkowa, który zakończył I połowę z wynikiem 3:1.

Decydująca była druga połowa, w czasie której drużyna z sieradzkiej kolegiaty odrobiła straty i zakończyła mecz z wynikiem 9:4. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej części meczu obie drużyny grały na wysokim poziomie i dbały o wzajemny szacunek i grę „fair”.

Po zakończonym meczu wszyscy zawodnicy udali się na wspólny posiłek, tym samym wybiegając w przyszłość co do kolejnych rozgrywek towarzyskich. 

Wystawa prac artystycznych Małgorzaty Żywicy i Koncert Eliasza Falażyńskiego - 15.04.2018

W ostatnią niedzielę, 15 kwietnia br.,  w Domu Katolickim przy sieradzkiej kolegiacie działy się wielkie i miłe rzeczy. Wszystko za sprawą wystawy prac Magłosi Żywicy, która z racji celebrowanych 40 urodzin postanowiła podzielić się z nami swoją malowniczą twórczością. Wystawa pod tytułem "Kolory życia" to zbiór wielu rysunków oraz prac plastycznych, które w wyniku zachwytu nad przyrodą i spotkanymi ludźmi uwieczniała na papierze nasza droga jubilatka. 

Zarówno Eucharystia w intencji autorki prac o 11:30, jak i sama wystawa zgromadziła wielu krewnych, przyjaciół i parafian, którzy nie kryli podziwu dla barwnych kompozycji. Tego samego dnia gościł w naszej parafii utalentowany białoruski gitarzysta i kompozytor - Eliasz Falażyński, który już drugi raz odwiedził naszą parafialną wspólnotę. Postanowił on zadedykować drogiej jubilatce kilka utworów, co spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem słuchających.

Nasz białoruski kompozytor podzielił się swoją twórczością również w ramach koncertu o godz. 17:00. Wiosenna aura niedzieli, kolorowe dzieła Małgosi oraz radosne utwory Eliasza wprowadziły do naszej wspólnoty autentyczną wielkanocną radość. 

Msza za Ojczyznę - 11.04.2018

W naszej parafii od lutego br. trwa Nowenna przed obchodami 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego też 11 dnia każdego miesiąca do października o godz. 20:00 gromadzimy się w naszej sieradzkiej kolegiacie, by modlić się w intencji naszego Narodu. 

11.04. br. o godz. 20:00 miała miejsce kolejna Eucharystia, której przewodniczył proboszcz naszej parafii ks. inf. Marian Bronikowski. Homilię wygłosił wikariusz parafii ks. Krzysztof Mętlewicz. W podjętym słowie kaznodzieja wskazał na potrzebę dialogu między młodzieżą a ludźmi w podeszłym wieku, ponieważ tylko w ten sposób można dbać o pamięć narodową i historyczną. 

Kolejna Eucharystia w intencji Ojczyzny będzie celebrowana 11 maja br. o godz. 20:00. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę jubileuszową nowennę. 

Copyright © 2010 Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by simea.pl