Wydarzenia

Msza Święta ku czci Żołnierzy Wyklętych Ziemi Sieradzkiej 24.09.2016

Dnia 24 września 2016 r., w sobotę, byliśmy uczestnikami Mszy Świętej ku uczczeniu Żołnierzy Wyklętych Ziemi Sieradzkiej. W uroczystościach pod przewodnictwem ks. prałata Mariana Bronikowskiego wzięli udział m.in:

- rodziny Konspiracyjnego WP oraz kombatanci,

- Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej - prof. dr hab. Wojciech Falkowski,

- panowie posłowie: Łukasz Rzepecki, Tomasz Rzymkowski, Piotr Polak, senator Michał Seweryński, pani Krystyna Grabicka - posłanka IVi VI kadencji,

- pani Joanna Skrzydlewska - członek zarządu Województwa Łódzkiego,

- gen. bryg. Robert Głąb,

- Prezydent Miasta Sieradza Paweł Osiewała z zastępcą Rafałem Matysiakiem,

- Przewodniczący Rady Miejskiej Mirosław Owczarek,

- przedstawiciel IPN Krzysztof Latocha

przy asyście wojskowej z 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia.

 

Pielgrzymka klas trzecich gimnazjum do Lichenia

Dnia 21.09.2016 r. uczniowie klas trzecich gimnazjum z terenu naszej parafii wraz z katechetami i ks. Rafałem udali się na pielgrzymkę do Lichenia, gdzie spotkali się z młodzieżą z całej diecezji w ramach ogólnodiecezjalnej pielgrzymki osób przygotowujących się do bierzmowania.

Wizyta Pielgrzyma

W dniu 11.09.2016r., w niedzielę, na wszystkich Mszach Świętych naszym gościem był Dominik Włoch, Pielgrzym przez duże "P". To człowiek, który przeszedł w życiu około 30 tys. km. Przekazywał nam obok historii z podróży opis działania Boga w jego życiu. Podróżował na pieszo m.in. do Jerozolimy. Historię Bożych interwencji w czasie swoich pielgrzymek zawarł w książkach "Małe cuda Boga" oraz "W drodze do Jerozolimy". Poza Eucharystią mogliśmy się z nim spotkać i zadawać pytania na spotkaniu autorskim o godzinie siedemnastej,gdzie opowiadał również o początkach swojego pielgrzymowania. 

Poswięcenie tornistrów

4 września podczas uroczystej Mszy Świętej ks. prałat Marian Bronikowski poświęcił tornistry uczniom klas szkoły podstawowej. Dzieci odwdzięczyły się, przygotowując śpiew i czytania na liturgii.

Dożynki 2016

W niedzielę 28 września uczestniczyliśmy we Mszy Św. z racji dożynek w naszej kolegiacie, gdzie podziwialiśmy piękny wieniec przygotowany staraniem mieszkańców wsi Mnichów wraz z delegacją w strojach ludowych

Odpust Matki Bożej Szkaplerznej w kaszubskiej oprawie

Jak tradycja każe, w niedzielę 17 lipca po wspomnieniu Matki Bożej z góry Karmel, wspólnota parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu przeżywała tradycyjną uroczystość odpustową. W tym roku towarzyszyło jej kilka innych ważnych wydarzeń.  

Podczas wszystkich niedzielnych nabożeństw głosił Słowo Boże ks. prof. Jan Perszon, kierownik Kaszubskiej Pielgrzymki na Jasną Górę, która wieczorem przybyła do parafii Wszystkich Świętych na nocleg. Kaznodzieja przewodniczył również uroczystej Mszy Św. odpustowej o godz. 18.oo. Przybyli na nią liczną grupą kaszubscy pielgrzymi wraz ze swoimi kapłanami, którzy koncelebrowali Mszę św. Gospodarz miejsca, ks. prał. Marian Bronikowski, przywitał wszystkich zebranych ciesząc się z tak wyjątkowej oprawy uroczystości odpustowej. Ks. Perszon dziękował sieradzkim parafianom za ich serdeczność okazywaną co roku przechodzącym na Jasną Górę pielgrzymom. Wspomniał, że postawa sieradzan jest tak bliska trosce ewangelicznych niewiast, o których przypominała ewangelia dnia. Pan Jezus ma dla każdego czas, dlatego chce spotykać się z każdym człowiekiem jak z przyjacielem – podkreślał kaznodzieja.

Przed procesją eucharystyczną i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem nastąpił uroczysty moment wręczenia pamiątkowych albumów przedstawicielom rodzin przyjmujących gości z Korei Południowej uczestniczących w Dniach w Diecezji z racji Światowych Dni Młodzieży. Następnie w uroczystej oprawie z rąk ks. prof. Jana Perszona otrzymali specjalnie przygotowane pakiety wolontariusze z naszej parafii zaangażowani w przygotowanie i oprawę Święta Młodych z całego świata w naszej diecezji i parafii.

Uczestnicy parafialnego odpustu na zakończenie uroczystości z wielkim wzruszeniem wysłuchali pięknego hymnu kaszubskich pielgrzymów wykonanego w ich języku. Serca wszystkich biły w rytm Niepokalanego Serca Maryi, która tuliła zgromadzonych i przedstawiała wszystkie sprawy swojemu Synowi. 

Copyright © 2010 Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by simea.pl