Wydarzenia

Pszczelarze dziękują Panu Bogu za owoce swojej pracy - 10.12.2017

 Z racji liturgicznego wspomnienia św. Ambrożego (7 grudnia), który patronuje wszystkim sieradzkim pszczelarzom, w naszej kolegiacie sprawowano uroczystą Eucharystię dziękczynno-błagalną w intencji pasjonatów sztuki pszczelarskiej. Obecni na niej byli przedstawiciele związku pszczelarskiego w Sieradzu wraz ze swoim pocztem sztandarowym, na którym nie zabrakło wizerunku Świętego Patrona.

Eucharystia rozpoczęła się o godz. 11:30 w niedzielę, na której zwyczajowo gromadzi się wielu najmłodszych parafian. Z myślą o nich ks. inf. Marian Bronikowski - proboszcz naszej parafii - poprosił, by nasi sieradzcy pszczelarze zapoznali dzieci ze swoją pasją i opowiedzieli o niełatwej współpracy z pszczołami, których pracę pięknie wychwala Wielkanocne Orędzie (Exultet). 

W podziękowani za owoc tegorocznej pracy nasi goście złożyli dla celów liturgicznych włanosnoręcznie wykonane świece woskowe. 

Nasza młodzież angażuje się charytatywnie - 8-10.12.2017

W dniach 8 i 9 grudnia 2017 r. młodzież ze Szkolnych Kół Caritas działająca przy parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu pod opieką księdza Przemysława Janiaka, przy współpracy pani Justyny Nawrockiej ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sieradzu oraz pań: Katarzyny Borkowskiej i Bożeny Sowały z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu uczestniczyła w zbiórce żywności „TAK, POMAGAM!”.

·      Biedronka w piątek przy ul. Targowej 90 kg i w sobotę przy ul. Kościuszki w Sieradzu – 160 kg, łącznie 250 kg zebranej żywności

·      25 wolontariuszy uczestniczących w zbiórce żywności

·      12 podopiecznych (a w tym osoby: samotne, starsze, dysfunkcyjne, bezrobotne).

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom  sprawia, iż co roku na polskich stołach wigilijnych płoną miliony charytatywnych świec Caritas, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci. Hasłem tegorocznej, już 24 edycji akcji są słowa: „Miłosierdzie jest jedno”. Dzięki tej akcji dziesiątki tysięcy dzieci z ubogich rodzin otrzymują co roku dożywianie, wsparcie edukacyjne i letni wypoczynek. 10 groszy ze sprzedaży każdej świecy wspiera też najmłodszych zagranicą. W tym roku 10 groszy z każdej rozprowadzonej świecy trafi do potrzebujących dzieci z Ameryki Południowej. Płomień Miłosierdzia od 24 lat łączy Polaków, mieszkańców wsi, małych i wielkich miast, we wspólnej trosce o najsłabszych. Ten płomień niesie w sobie przesłanie, że jesteśmy wrażliwi, troskliwi i mądrzy.

W dniu 10 grudnia 2017 r. młodzież ze Szkolnych Kół Caritas działająca przy parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu pod opieką księdza Przemysława Janiaka, przy współpracy pani Justyny Nawrockiej ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sieradzu, pani Katarzyny Borkowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sieradzu, pani Bożeny Sowały oraz pana Ireneusza Pietrusa z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu rozprowadzała świece Caritas.

Świece CARITAS w dniu 10 grudnia 2017 r. rozprowadzała młodzież ze Szkolnych Kół Caritas przy współpracy Pani Justyny Nawrockiej ze Szkoły Podstawowej nr 4, Pani Katarzyny Borkowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1…

Wicemistrzostwo naszych ministrantów w rejonie i wyjazd naszych parafian na 26 urodziny Radia Maryja - 02.12.2017

Sobota - 2 grudnia - był dniem pełnym wrażeń. Od samego rana nasi ministranci, którzy tydzień wcześniej wywalczyli mistrzostwo dekanatu w piłkę halową, zostali zakwalifikowani do rozgrywek rejonowych. Odbyły się one w Zduńskiej Woli, a ich organizatorem był ks. Marcin Matynka - rejonowy duszpasterz LSO w ścisłej współpracy z ks. inf. Marianem Bronikowskim - wikariuszem biskupim rejonu sieradzkiego. Nasza ministrancka młodzież zdobyła II miejsce po przegranej w rzutach karnych. Ich opiekunem w czasie tego turnieju był ks. Przemysław JAniak - wikariusz naszej parafii.

Tego samego dnia o godz. 7:00 spod kolegiaty wyjechał autokar z pielgrzymami naszej parafii, którzy wraz z ks. Krzysztofem Mętlewiczem - opiekunem Koła Przyjaciół Radia Maryja - udali się na obchody 26 urodzin Radia Maryja do Torunia na halę ARENA. 

Najpierw wszyscy wspólnie odmówili modlitwę różańcową (12:30), następnie miały miejsce koncerty zespołów, po których o 15:00 nastąpiła Koronka do Miłosierdzia Bożego. Kulminacyjnym punktem obchodów była uroczysta Eucharystia. Przewodniczył jej ks. bp Wiesław Alojzy Mering - pasterz naszej diecezji, który również wygłosił okolicznościowa homilię. 

Zdjęcia ze strony Radia Maryja - www.radiomaryja.pl

 

Wygrana naszych ministrantów w Dekanalnym Turnieju Piłki Halowej - 25.11.2017

 W ostatnią sobotę, 25 listopada br. o godz. 9:00, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 2 w Sieradzu, miał miejsce Dekanalny Turniej Piłki Halowej Dekanatu Sieradzkiego I. W rozgrywach uczestniczyły następujące drużyny:

- drużyna ministrantów ze szkół gimnazjalnych z parafii Narodzenia NMP w Charłupi Małej;

- drużyna ministrantów ze szkół gimnazjalnych z parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Sieradzu;

- drużyna ministrantów ze szkół ponadgimnazjalnych z parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Sieradzu;

- dużyna ministrantów ze szkół ponadgimnazjalnych z parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu.

 

Wraz z ministrantami przybyli ich opiekunowie: ks. Bartosz Andrzejewski (parafia św. Urszuli Ledóchowskiej) oraz ks. Sebastian Szkop (parafia Charłupia Mała). Sędzią turnieju został p. Grzegorz Szkudlarek, zaś opiekę medyczną zapewniała pielęgniarka - p. Iwona Konieczna. 

Ministrantów oraz ich opiekunów przywitał ks. Krzysztof Mętlewicz - opiekun drużyny z kolegiaty oraz dekanalny duszpasterz służby liturgicznej ołtarza. Pierwszy mecz rozegrali uczniowie szkół gimnazjalnych, który zwyciężyła drużyna z Monic. W drugiej kategorii z wynikiem 9:5 zwyciężyła drużyna ministrantów z naszej parafii. Tym samym nasi ministranci zakwalifikowali się do turnieju rejonowego. Jeśli uda im się ponować drużyny grajace w rejonie sieradzkim, nasi ministranci rozegrają mecz na szczeblu diecezjalnym. Życzymy naszej duchowej młodzieży wielu sukcesów i gratulujemy wygranej!

Konkurs Biblijny - 23.11.2017

     W dniu 23.11.2017r. na terenie Parafii W.W. Świętych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sieradzu odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Biblijny dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, którego celem było wzbudzenie wśród młodzieży zainteresowania i chęci czytania Pisma Świętego, pogłębienie zrozumienie nauki Jezusa Chrystusa wyrażonej poprzez przypowieści oraz odnajdywanie drogi do Chrystusa poprzez spotkanie z drugim człowiekiem.

    W konkursie wzięło 14 uczniów ze szkół specjalnych z Warty, Stemplewa, Łasku i Sieradza.Tematem konkursu było ,,Nauczanie Jezusa zawarte w przypowieściach” Uczestnicy konkursu wykazali się dużą znajomością przypowieści ewangelicznych i bez problemów poradzili sobie z zadaniami konkursowymi. Współorganizatorem konkursu i fundatorem nagród był łódzki oddział Katolickiego Stowarzyszenie Civitas Christiana .


Urszula Dalmata

Prezentacja kwartalnika "Na sieradzkich szlakach" poświęconego naszej kolegiacie - 19.11.2017

 W ostatnią niedzielę o godz. 19:00 miała miejsce prezentacja naszego sieradzkiego kwartalnika "Na sieradzkich szlakach" (nr 3/2017), który tym razem w całości poświęcony został przedstawieniu naszej pięknej sieradzkiej fary.

Spotkanie odbyło się w Bibliotece Parafialnej i zgromadziło wielu parafian zainteresowanych wszelkimi redakcyjnymi "kulisami", za którymi powstawało prasowe dzieło. Całą historię powstania tego numeru przedstawił obecnym redaktor naczelny kwartalnika. Przez cały dzień przy naszej parafii trwało rozprowadzanie tego numeru, aby do rąk parafian trafiło kolejne już dzieło rozsławiające piękno naszej sieradziej perły. Niech takie właśnie inicjatywy promocji Sieradza przez piękno sieradzkiej świątyni powodują w nas radość i zdrową dumę. 

Copyright © 2010 Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by simea.pl