Wydarzenia

Bierzmowanie 05.05.2017 r.

Dnia 5 maja 2017 r. o godzinie 16:00 ks. biskup Stanisław Gębicki udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Grupa osób, które przyjęły ów sakrament, liczyła 85 osób. Przedstawicielka młodzieży na zakończenie podziękowała ks. Biskupowi, ks. proboszczowi, pozostałym księżom, rodzicom i wszystkim zgromadzonym za ich wkład w rozwój wiary i osobisty rozwój przystępujących do bierzmowania.

 
Triduum Paschalne 2017

 

 
Droga Krzyżowa ulicami miasta

Tradycyjnie 7 kwietnia 2017 roku mieszkańcy Sieradza uczestniczyli w Drodze Krzyżowej, która przeszła ulicami miasta. W tym roku sieradzanie pielgrzymowali w Drodze Krzyżowej z kościoła p.w. Najświętszego Serca Jezusowego do Kolegiaty Wszystkich Świętych. Rozważania poszczególnych stacji nawiązywały do uczynków miłosierdzia względem ciała i duszy. Wspólnej modlitwie przewodniczył wikariusz biskupi na rejon sieradzki i proboszcz parafii Wszystkich Świętych ks. prałat Marian Bronikowski. 

Wizyta Krzysztofa Ziemca 26.03.2017
 

26 marca, w niedzielę, o godzinie 17:00 spotkaliśmy się z panem Krzysztofem Ziemcem, dziennikarzem prowadzącym "Wiadomości" w TVP1. Pan Krzysztof przyjechał do nas m.in. wraz z prezentacją filmu "Niezłomny patron Polski. Święty Andrzej Bobola",, którego to filmu pan Krzysztof jest narratorem. Święty Andrzej jest panu Ziemcowi wyjątkowo bliski, o czym dowiedzieliśmy się podczas spotkania autorskiego po prezentacji filmu. Na spotkaniu obecnych było około 150 osób, wraz z ks. Prałatem oraz przedstawicielami władz miasta: zastępcą prezydenta miasta, panem Rafałem Matysiakiem oraz przewodniczącym Rady Miejskiej, panem Mirosławem Owczarkiem. Z publiczności padało tak wiele pytań do prelegenta, że pan Krzysztof nie mógł odpowiedzieć na wszystkie, a nie chciał, żeby brakło czasu na podpisanie książek, które nabyli uczestnicy pokazu. Spotkanie zakończyło się około 19:30.

Na górskim szlaku ...

„Góry pozwalają doświadczyć trudu wspinaczki, strome podejścia kształtują charakter, kontakt z przyrodą daje pogodę ducha”. Te słowa Świętego Papieża najpełniej streszczają mistykę gór. Doświadczyła jej w sposób szczególny młodzież, która wraz ze swoim duszpasterzem ks. Michałem Styczyńskim, przebywała na weekendowym wypoczynku w Ustroniu. Odczuwając obecność Boga na górskich szlakach łatwiej było się modlić w domowej kaplicy Sióstr Boromeuszek, które otworzyły swój dom rekolekcyjny dla młodzieży z Sieradza.

Był to czas wzajemnego poznawania siebie na modlitwie i czynnym wypoczynku, na wspólnych posiłkach i w wolnym czasie relaksu. Codzienna Eucharystia, piątkowa Droga Krzyżowa oraz sobotnia adoracja pozwoliły bardziej otworzyć się na bogactwo miłości Chrystusowej.

Zdobycie Czantorii (995 m.n.p.m.) oraz Równicy (895 m.n.p.m.) było okazją do przeżycia tego samego dnia pięknej zimy oraz budzącej się do życia wiosny. Wobec piękna gór wszyscy odczuwali szczególną obecność Tego, który je stworzył.

Wszyscy podziwiali sympatyczną i zorganizowaną młodzież z Sieradza, szczególnie Siostry, które z wielką serdecznością opiekowały się pielgrzymami. 

Wyjazd ministrantów

 

 

W dniach 17-19 lutego starsi ministranci naszej parafii pielgrzymowali do Krakowa. W programie znalazła się modlitwa w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Centrum Jana Pawła II, zwiedzanie i Nieszpory i Opactwie Tynieckim oraz Msza Święta przy relikwiach Św. Stanisława w Katedrze Wawelskiej. Była to świetna okazja do zetknięcia się z żywymi śladami Świętych i pogłębienia formacji liturgicznej.

 

 
Copyright © 2010 Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by simea.pl