Wydarzenia

Dni krzyżowe 22-24.05.2017 r.

Dni modlitw o urodzaje z procesjami do przydrożnych krzyży w naszej parafii w dniach 22-24 maja 2017 r. o godzinie 17:00

 
Przyjęcie szkaplerzy 18.05.2017 r.

18 maja 2017 r. około 3o osób z naszej parafii, podczas wieczornej Eucharystii o godzinie 18:0o, będąc uprzednio przygotowanymi przez ks. prałata proboszcza, przyjęło z jego rąk szkaplerze. Przyjęcie szkaplerza wyraża świadome "wzięcie Maryi do siebie", przyjęcie Jej macierzyńskiej miłości i otwarcie się na wszelkie łaski, jakie nam Bóg przez Jej pośrednictwo pragnie udzielać.

 

 
Bierzmowanie 05.05.2017 r.

Dnia 5 maja 2017 r. o godzinie 16:00 ks. biskup Stanisław Gębicki udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Grupa osób, które przyjęły ów sakrament, liczyła 85 osób. Przedstawicielka młodzieży na zakończenie podziękowała ks. Biskupowi, ks. proboszczowi, pozostałym księżom, rodzicom i wszystkim zgromadzonym za ich wkład w rozwój wiary i osobisty rozwój przystępujących do bierzmowania.

 
Triduum Paschalne 2017

 

 
Droga Krzyżowa ulicami miasta

Tradycyjnie 7 kwietnia 2017 roku mieszkańcy Sieradza uczestniczyli w Drodze Krzyżowej, która przeszła ulicami miasta. W tym roku sieradzanie pielgrzymowali w Drodze Krzyżowej z kościoła p.w. Najświętszego Serca Jezusowego do Kolegiaty Wszystkich Świętych. Rozważania poszczególnych stacji nawiązywały do uczynków miłosierdzia względem ciała i duszy. Wspólnej modlitwie przewodniczył wikariusz biskupi na rejon sieradzki i proboszcz parafii Wszystkich Świętych ks. prałat Marian Bronikowski. 

Wizyta Krzysztofa Ziemca 26.03.2017
 

26 marca, w niedzielę, o godzinie 17:00 spotkaliśmy się z panem Krzysztofem Ziemcem, dziennikarzem prowadzącym "Wiadomości" w TVP1. Pan Krzysztof przyjechał do nas m.in. wraz z prezentacją filmu "Niezłomny patron Polski. Święty Andrzej Bobola",, którego to filmu pan Krzysztof jest narratorem. Święty Andrzej jest panu Ziemcowi wyjątkowo bliski, o czym dowiedzieliśmy się podczas spotkania autorskiego po prezentacji filmu. Na spotkaniu obecnych było około 150 osób, wraz z ks. Prałatem oraz przedstawicielami władz miasta: zastępcą prezydenta miasta, panem Rafałem Matysiakiem oraz przewodniczącym Rady Miejskiej, panem Mirosławem Owczarkiem. Z publiczności padało tak wiele pytań do prelegenta, że pan Krzysztof nie mógł odpowiedzieć na wszystkie, a nie chciał, żeby brakło czasu na podpisanie książek, które nabyli uczestnicy pokazu. Spotkanie zakończyło się około 19:30.

Copyright © 2010 Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by simea.pl