Wydarzenia

Na górskim szlaku ...

„Góry pozwalają doświadczyć trudu wspinaczki, strome podejścia kształtują charakter, kontakt z przyrodą daje pogodę ducha”. Te słowa Świętego Papieża najpełniej streszczają mistykę gór. Doświadczyła jej w sposób szczególny młodzież, która wraz ze swoim duszpasterzem ks. Michałem Styczyńskim, przebywała na weekendowym wypoczynku w Ustroniu. Odczuwając obecność Boga na górskich szlakach łatwiej było się modlić w domowej kaplicy Sióstr Boromeuszek, które otworzyły swój dom rekolekcyjny dla młodzieży z Sieradza.

Był to czas wzajemnego poznawania siebie na modlitwie i czynnym wypoczynku, na wspólnych posiłkach i w wolnym czasie relaksu. Codzienna Eucharystia, piątkowa Droga Krzyżowa oraz sobotnia adoracja pozwoliły bardziej otworzyć się na bogactwo miłości Chrystusowej.

Zdobycie Czantorii (995 m.n.p.m.) oraz Równicy (895 m.n.p.m.) było okazją do przeżycia tego samego dnia pięknej zimy oraz budzącej się do życia wiosny. Wobec piękna gór wszyscy odczuwali szczególną obecność Tego, który je stworzył.

Wszyscy podziwiali sympatyczną i zorganizowaną młodzież z Sieradza, szczególnie Siostry, które z wielką serdecznością opiekowały się pielgrzymami. 

Wyjazd ministrantów

 

 

W dniach 17-19 lutego starsi ministranci naszej parafii pielgrzymowali do Krakowa. W programie znalazła się modlitwa w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Centrum Jana Pawła II, zwiedzanie i Nieszpory i Opactwie Tynieckim oraz Msza Święta przy relikwiach Św. Stanisława w Katedrze Wawelskiej. Była to świetna okazja do zetknięcia się z żywymi śladami Świętych i pogłębienia formacji liturgicznej.

 

 
IV Wieczór Miłosierdzia

Gościem czwartego już Wieczoru Miłosierdzia w sieradzkiej Kolegiacie był bernardyn z Warty o. Honorat Ćwikła. Obecnie jest kapelanem szpitala oraz ojcem duchownym postulatu w klasztorze ojców bernardynów w Warcie. Wcześniej przebywał na misjach w Tajlandii. Podczas spotkania dzielił się swoim doświadczeniem z pracy misyjnej. Otrzymał specjalne błogosławieństwo od Jana Pawła II przed wyjazdem do Tajlandii. Kiedy już był na misjach często okazywano mu wiele życzliwości i serdeczności właśnie dzięki naszemu świętemu papieżowi. Św. Jan Paweł II jest bardzo rozpoznawalny właściwie wszędzie. Poprzez doświadczenie miłości okazywanej przez świętego papieża różni ludzie spotykając na swojej drodze życia jego rodaków pragnęli okazywać im wiele miłości. Nauczył ich tego Jan Paweł II. Dzięki niemu wzrastała pośród ludzi atmosfera wzajemnej przyjaźni, miłości i pokoju. Ludzkie serca stawały się bardziej otwarte na wzajemne potrzeby.

Ojciec Honorat opowiadał o swojej posłudze w Tajlandii, o spontaniczności jej mieszkańców, o życiu w tamtej części świata, o wielkim zaangażowaniu mieszkańców w dzieła charytatywne, w pomoc biednym i potrzebującym.

Jezu, ufam Tobie - czuwanie modlitewne młodzieży

Z racji 86 rocznicy Objawienia św. Siostrze Faustynie obrazu z podpisem Jezu, ufam Tobie w sieradzkiej Kolegiacie zgromadzili się młodzi i starsi czciciele Bożego Miłosierdzia. Modlitewnemu czuwaniu przewodniczył ks. Michał Styczyński, dekanalny duszpasterz młodzieży. Uczestnicy spotkania przypomnieli sobie ważne wydarzenie, które miało miejsce 22 lutego 1931 roku w celi płockiego klasztoru. Właśnie tam Jezus objawił się św. s. Faustynie w postaci, która widnieje na obrazie i obiecał, że dusza, która będzie czcić ten obraz , nie zginie. Poprzez to naczynie, z którego można czerpać wiele łask człowiek jeszcze bardziej otwiera się na wielką miłość Bożą, która całkowicie objawiła się w Jezusowym Sercu.

Przy śpiewie pieśni, które przypomniały zebranym Światowe Dni Młodzieży w Krakowie zgromadzeni wracali do tych cudownych chwil i nauczania papieża Franciszka. Zebrani prosili również o rozwijanie wyobraźni miłosierdzia przez podejmowanie nowych zadań i pokazywanie swoim bliskim sensu wzrastania w prawdziwej wspólnocie ludzi wierzących do końca Chrystusowi.

Na spotkanie przybyli młodzi z sieradzkich parafii oraz przedstawiciele parafii św. Mikołaja w Warcie. Z młodymi modliła się również wspólnota Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym działająca przy parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu. 

Światowy Dzień Chorych 11.02.2017

 

 

W sobotę 11 lutego 2017 r. przeżywaliśmy w naszej świątyni Dzień Chorego, poprowadzony przez J. E. ks. bpa Stanisława Gębickiego, przy udziale księży z rejonu sieradzkiego naszej diecezji. Homilię wygłosił ks. Paweł Zalewski - diecezjalny duszpasterz osób chorych. W podziękowaniu ks. biskup wyraził radość z powodu licznego udziału osób chorych, którym również udzielił sakramentu namaszczenia.

Trzeci Wieczór Miłosierdzia z Janem Pawłem II 02.02.2017

 

Wieczór Miłosierdzia poprowadziła s. przełożona Sióstr Urszulanek SJK. Udzieliła najpierw głosu s. Pryscylli, która opowiadała o wizycie kard. Wojtyły w Sieradzu, w klasztorze sióstr, w święto Apostołów Piotra i Pawła 29 czerwca 1978 r., niedługo przed jego wyborem na Stolicę Piotrową. Był w klasztorze około siedemnastej (więcej informacji w pliku dźwiękowym). Ks. prałat opowiadał o czasach swojej młodości, kiedy to przebywał m.in. w domu sióstr Urszulanek na Jaszczurówce, gdzie siostry pokazały mu pokój, w którym spał Jan Paweł II (plik dźwiękowy). S. Justyna z kolei opowiadała o wizytach papieża w dwóch domach sióstr: w Warszawie na ul. Wiślanej i właśnie na Jaszczurówce.

 
Copyright © 2010 Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by simea.pl