Wydarzenia

Pasterka

Mszą Świętą o północy, celebrowaną przez Ks. Prałata Proboszcza rozpoczęliśmy Uroczystość Narodzenia Pańskiego głosząc, że oto Chrystus narodził się wśród nas. Podczas homilii usłyszeliśmy, że mamy się nie bać głosić tego Nowonarodzonego wszystkim tym, którzy nie byli obecni na Mszy Św. z różnych powodów; mamy głosić, że to Dziecię, które nam się narodziło, przyszło zbawić wszystkich ludzi. Po błogosławieństwie kończącym Eucharystię każdy miał okazję obejrzeć z bliska żłóbek oraz wziąć ze sobą poświęcone jabłko, jako symbol nowego życia.

 

 
Spotkanie duszpasterskiej rady parafialnej 18.12.2016

Dnia 18 grudnia na godzinę 17:00 ks. Prałat Proboszcz zaprosił na spotkanie członków duszpasterskiej rady parafialnej. Spotkanie odbyło się na plebanii, stawili się wszyscy zaproszeni. Omawiane były bieżące sprawy dotyczące prac przeprowadzonych przy kościele, jak również zbliżającej się wizyty duszpasterskiej.

 
Spotkanie z przedstawicielami policji

W środę 14 grudnia byliśmy uczestnikami prelekcji przedstawicieli sieradzkiej Policji. Nadkomisarz Grzegorz Będkowski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, wraz z starszym aspirantem Agnieszką Kulawiecką przybliżali nam zagrożenia, które czyhają na nas m.in. w ruchu drogowym pieszych, rowerów; wyjaśniali zasady poruszania się w strefie zamieszkania (szczególnie interesujące dla nas zważywszy, że taka strefa istnieje w Sieradzu zaraz obok Kolegiaty). Następnie zaprezentowali nowe metody oszukiwania i naciągania szczególnie ludzi starszych, wśród nich popularną metodę "na wnuczka" wraz z jej wyewoluowaną wersją, metodą "na policjanta" (liczba oszustw przeprowadzanych przy użyciu tych metod rośnie z roku na rok - w ubiegłym tygodniu w samym Sieradzu udało się dzięki interwencji Policji nie dopuścić do dwóch takich oszustw), nakłanianie do podpisywania różnych niekorzystnych umów itd. Na koniec spotkania uczestnicy dostali elementy odblaskowe jako pamiątki oraz przypomnienie o bezpieczeństwie w ruchu pieszych, szczególnie na nieoświetlonych drogach.

 
Pszczelarze rejonu sieradzkiego

W niedzielę 11.12.2016 r. podczas Mszy Św. o 11:30 gościliśmy w Kolegiacie pszczelarzy naszego rejonu, którzy przybyli, aby podziękować Bogu sprawowaną przez ks. prałata Eucharystią za tegoroczne miodobrania oraz prosić o błogosławieństwo na dalsze lata. Darem wdzięczności od nich był świece z pszczelego wosku oraz chleb i oczywiście miód z tegorocznych zbiorów.

 

 

 

 
Pierwsze wrażenia w trakcie rekolekcji

W czasie rekolekcji adwentowych, prowadzonych przez ks. Krzysztofa Młotka, studenta UKSW w Warszawie, dowiadujemy się więcej o miłości i jej rodzajach, o sposobach jej wyrażania (szczególnie w drugi dzień rekolekcji). Ksiądz rekolekcjonista przybliża na prawdę o wiecznej miłości Boga do nas, wyrażającej się w Jego przebaczeniu. Dodatkową atrakcją dla dzieci była dziś możliwość obudzenia ks. rekolekcjonisty, któy w podziękowaniu obdarował dzieci cukierkami, a ks. prałat Marian Bronikowski oprowadził je po plebanii.

W trakcie rekolekcji odwiedził nas również kolejny raz pan Dominik Włoch, niestrudzony pielgrzym, któy tym razem opowiadał nam o swojej wizycie na Madagaskarze oraz o tym, że powtórnie tam pojedzie pomóc w budowie przychodni. Zachęcał nas do wsparcia tej inicjatywy

 

 

 

 
Godzina łaski

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".

I my, słuchając prośby Maryi, przyszliśmy 8 grudnia do Kolegiaty, aby uroczyście po Mszy Św. złożyć z księdzem proboszczem kwiaty pod figurą Maryi na placu kościelnym oraz wspólną modlitwą uczcić Tę, która życzy sobie, by ta Godzina rozszerzała się dalej.

 
Copyright © 2010 Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by simea.pl