Wydarzenia

Młodzieżowa Msza Święta w Kolegiacie 04.11.2016

Podczas młodzieżowej Eucharystii w naszej parafii młodzież otrzymała na rozpoczęcie przygotowania do bierzmowania Ewangelizacyjne Katechizmy Młodych o tytule "Największa jest Miłość". Młodzi z entuzjazmem przyjęli książki, z których każda byłą opisana ich imieniem i nazwiskiem.

Litania Miast w Kościele Ducha Świętego

Uroczystość Wszystkich Świętych jest czasem podejmowania refleksji nad naszą codziennością, która prowadzi do świętości. Wieczorem młodzież naszego miasta zgromadziła się w kościele Ducha Świętego. Wspólnym śpiewem i radosnymi pląsami wielbiliśmy Pana Boga za naszych świętych oraz prosiliśmy, aby w nas również wzrastało to pragnienie. Słuchaliśmy świadectwa jednego z więźniów Zakładu Karnego z Sieradza, o którym wspomniał ks. Michał, duszpasterz młodzieży oraz kapelan Zakładu Karnego w Sieradzu. Droga do świętości bywa nieraz długa i kręta, ale ufając Bogu do końca można zawsze wyjść na prostą. Naszą modlitwę zakończyliśmy odśpiewanym wspólnie Apelem Jasnogórskim. 

Wystawa o Kościele prześladowanym

Obok naszej Kolegiaty, na placu kościelnym, możemy do piętnastego listopada podziwiać wystawę o Kościele prześladowanym, która może nam wskazać, jak bardzo jest potrzebna pomoc dla tych, którzy dziś stają się prawdziwymi męczennikami za wiarę. Możemy się z niej dowiedzieć o prześladowaniach w krajach, które byśmy o to nie podejrzewali. Warto przypomnieć sobie, że męczeństwo za wiarę nie jest sprawą minionych wieków, ale rzeczywistością dokonującą się na naszych oczach.

JESTEM DZIECKIEM BOGA

W dniach 14-16 października, w Pniewach odbyło się XIX Forum Młodych organizowane przez Zgromadzenie Sióstr Urszulanek SJK. Grupy przyjechały z całej Polski: Poznania, Warszawy, Bydgoszczy, Szczecina, Zielonej Góry, Dolska, Lipnicy Poznańskiej, Krakowa, Nowego Tomyśla. Także z naszego miasta, z II LO w Sieradzu pojechała mała grupka 6 dziewcząt z katechetką s. Magdaleną.

W tym roku ok. 200 osób pochylało się nad Tajemnicą, Darem, Łaską, Radością, Mocą – czyli Chrztem św. Młodzież modliła się, słuchała świadectw, pracowała w grupach, uroczyście odnawiała przyrzeczenia chrzcielne, ale też z radością i entuzjazmem przeżywała pogodny wieczór wypełniony śpiewem i tańcami.

Najważniejszą chwilą całego spotkania była Eucharystia o północy połączona z przejściem przez Bramę Miłosierdzia, wyznaniem wiary, nałożenie białej szaty dziecka Bożego ( wszyscy otrzymali specjalnie przygotowane białe koszulki).

Wierzę, że ten szczególny czas przeżyty w Pniewach, przy relikwiach św. Urszuli Ledóchowskiej zapadnie głęboko w serce młodzieży i przyniesie dobry owoc.

s. Magdalena Bulińska

Koncert 10.10.2016

W niedzielę o dziewiętnastej uczestniczyliśmy w koncercie zespołu młodzieżowego z Łodzi, w czasie którego mogliśmy wysłuchać piosenek religijnych z elementami świadectwa dwóch młodych ludzi. Koncertu wysłuchało około trzystu osób z naszej parafii.

 

Otwarcie wystawy "Pięknie jest żyć" 25.09.2016

W ostatnią niedzielę uczestniczyliśmy w otwarciu wystawy zdjęć księdza Janusza Bartczaka na temat "Pięknie jest żyć". Wystawę otworzył w Galerii Ogrodowej ks. prałat Marian Bronikowski. W otwarciu uczestniczyli oraz przemowy wygłosili członkowie Towarzystwa Ciemnych Typów z Rybnika oraz z naszej parafii, autor zdjęć: ks. Janusz Bartczak, Prezydent Miasta Sieradza. Była też obecna główna "modelka" zdjęć, dwuletnia Julka z rodzicami. Wystawę mieli już okazję podziwiać niektórzy parafianie po niedzielnych Mszach Św. Wystawa pozostaje otwarta dla chętnych zwiedzających. Serdecznie zapraszamy

Copyright © 2010 Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by simea.pl