Wydarzenia

Finałowy Koncert Festiwalowy - 27.10.2019

Finałowy koncert jaki odbył się 27.10.2019 r. w Bazylice Kolegiackiej w Sieradzu w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Sieradzka Jesień Organowa” przebiegał pod znakiem bardzo licznie zgromadzonych miłośników muzyki organowej i chorałowej. Stało się tak za przyczyną Scholii Gregoriańskiej Salezjańskiej Szkoły Muzycznej w Lutomiersku pod dyrekcją Księdza Profesora Kazimierza Dąbrowskiego. Organy natomiast powierzono w ręce Pana Profesora Stanislawa Surina ze Słowacji- wybitnego muzyka organowego. Twórcy zaprezentowali swoim słuchaczom utwory gregoriańskie oraz improwizacje organowe, które wzruszały słuchaczy do łez swoim sacrum i sposobem wykonania. Cały koncert uświetniła swoją obecnością Pani Maria Danuta Romanowska-Barry – przedstawiciel zagraniczny w Republice Gwinei z ramienia Fundacji Polskiego Korpusu Pokoju, żona Pana Bailo Sadou Barry –  Konsula Honorowego RP w Republice Gwinei.

Z wielką estymą zakończono tegoroczną edycję Festiwalu i już zapowiedziano kolejne koncerty w przyszłym roku.

Koncert festiwalowy - 20.10.2019

W niedzielę, 20 października, w bazylice mniejszej w Sieradzu, odbył się IV koncert w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Sieradzka Jesień Organowa”. Wystąpili Bogdan Narloch (organy) oraz Roman Gryń (trąbka).
 
Bogdan Narloch jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku, doktorem habilitowanym i profesorem nadzwyczajny Akademii Sztuki w Szczecinie. Od wielu lat pełni funkcję dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie oraz Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Słupsku. 
 
Roman Gryń należy do wybitnych polskich wykładowców i wirtuozów trąbki. Prace zawodową prowadził w Filharmonii Narodowej w Warszawie oraz Filharmonii Poznańskiej. Jest profesorem w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i w Poznaniu.
 
Wśród utworów wykonanych przez artystów znalazły się takie dzieła jak: Etiuda E op.10 F. Chopina; Toccata na temat Lobe den Herren, Brita Leutert-Falch; The Prince of Denmark’s March Jeremiah’a Clarke oraz G.F. Haendel’a Let the Bright Seraphim aria sopranowa z oratorium Samson.

Wieczór Miłosierdzia ze św. Janem Pawłem II - 10.10.2019

Dziesiątego dnia października gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej pana Marcina Olejniczaka, młodego człowieka, który pewnego dnia wyszedł ze swojego domu w Gnieźnie i poszedł pieszo z błogosławieństwem Księdza Prymasa do Fatimy. W kilka miesięcy przeszedł ponad 4000 km!! W naszej wspólnocie dał świadectwo tego czym w jego życiu jest droga. Pokazał tym samym młode oblicze Kościoła, będącego  stale w drodze za Jezusem, który przecież sam o sobie powiedział: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem”.

Kongres Różańcowy - 05.10.2019

W 81. rocznicę przejścia do wieczności św. s. Faustyny Kowalskiej, 05. 10, pokaźna delegacja z naszej parafii wraz z ks. Patrykiem Laskowskim reprezentowała nas na XVI Diecezjalnym Kongresie Kół Różańcowych w Świnicach Warckich. Cała diecezjalna wspólnota osób zaangażowanych w uświęcanie ludzi przez różaniec spotkała się w Głogowcu, przy domu świętej Faustyny, a następnie z modlitwą w sercu i na ustach przeszli do Świnic, gdzie miała miejsce Eucharystia pod przewodnictwem Pasterza Diecezji, Ks. Bpa Wiesława Meringa. Cały ten dzień miał służyć przybliżaniu miłosierdzia Bożego ludziom poprzez wstawiennictwo różańcowe.

Wieczór Miłosierdzia ze św. Janem Pawłem II - 03.10.2019

W pierwszy czwartek miesiąca października, w ramach ,,Wieczoru Miłosierdzia z Janem Pawłem II” w sieradzkiej Bazylice Mniejszej gościł ks. prał. Henryk Kowalski, wieloletni misjonarz na kontynencie afrykańskim.
 
Podczas spotkania z parafianami, ks. Kowalski, dzieląc się doświadczeniem pracy na Wybrzeżu Kości Słoniowej, przybliżył na czym polega praca misjonarza oraz trudności z jakimi na co dzień borykają się misjonarze. Ksiądz gość opowiedział także o swoich spotkaniach z Janem Pawłem II, który trzykrotnie odwiedzał tamten kraj.
 
Spotkanie zakończyło się wspólnie odmówioną Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji misji oraz powołań kapłańskich i misyjnych.
 
W ramach wdzięczności za poprowadzenie ,,Wieczoru Miłosierdzia” ks. inf. Marian Bronikowski obdarował gościa obrazem św. Józefa z Bazyliki Kolegiackiej.
 
Spotkanie z Księdzem Misjonarzem wpisało się w obchody Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.

Wydarzenia październikowe w naszej Parafii
Copyright © 2010 Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by simea.pl