Wydarzenia

Spotkanie grup i wspólnot parafialnych - 06.01

 

W święto Ofiarowania Pańskiego – 06.01 – zwyczajem lat ubiegłych wszystkie wspólnoty i grupy duszpasterskie istniejące w naszej parafii spotkały się  po Mszy o godz. 18 w Bibliotece parafialnej, by razem przeżywać tajemnicę narodzenia Jezusa. Po odczytaniu Ewangelii, złożeniu życzeń i przełamaniu się opłatkiem wszyscy cieszyli się wspólnotą bycia razem w przyjaznej i miłej atmosferze.

Spotkanie wspólnoty ministrantów - 04.01

Ministranci z naszej Parafii wraz ze swoimi rodzicami i opiekunem spotkali się 04.01 w Bibliotece parafialnej, aby we wspólnocie cieszyć się z Bożego Narodzenia. Spotkanie w rozśpiewanej i miłej atmosferze ubogaciły słodkie upominki jakie nasi ministranci otrzymali z okazji przeżywanych Świąt.

Spotkanie Pielgrzymów sieradzkich - 03.01

 

W pierwszy piątek nowego roku – 03.01 – wspólnota pielgrzymów spotkała się na formacyjnym Apelu Jasnogórskim, który poprowadził ks. Proboszcz, Marian Bronikowski. Ksiądz Proboszcz mówił o Maryi, której ikona jest niczym okno, przez które można zajrzeć do nieba. Po zakończonej modlitwie pielgrzymi spotkali się
w Bibliotece parafialnej na radosnym spotkaniu przy stole. Była to okazja dla wszystkich uczestników do złożenia sobie życzeń i szczerych pojednań w świetle narodzenia Jezusa, który przyszedł, „aby szukać i ocalić to co zginęło”.

W Szczepana - kamieniami, a w Proboszcza - owsem!! 26.12.2019

Podczas Mszy Świętej o godzinie 10, zgodnie z wielowiekową tradycją, święciliśmy owies w dzień św. Szczepana, pierwszego męczennika za wiarę. Ksiądz Proboszcz po modlitwie poświęcenia przeszedł przez kościół święcąc przyniesiony owies, a lud wierny naszej parafii tymże owsem rzucał w Proboszcza. Ten dawny zwyczaj ma przypominać, że mamy być zawsze gotowi na męczeństwo za wiarę. Jednakże nie tylko Ksiądz Proboszcz został obsypany, bo także Wikariuszom wpadło za kołnierz sporo owsa, który przecież zaplątany potrafi nieźle dać się we znaki!! Ziarno potem zostało wyzbierane, aby w odpowiednim czasie posiać je na roli. Wszystko odbyło się w atmosferze wspólnej radości i ku uciesze wszystkich zebranych przy odgłosach ptaszków i kogutka, które zawitały do szopki!

Pasterka - 24.12.2019

Poniżej fotorelacja z Mszy Pasterskiej, czyli tzw. Pasterki, której przewodniczył nasz Ksiądz Proboszcz inaugurując tym samym Uroczystość Narodzenia naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Widowisko adwentowe

W 4-tą niedzielę adwentu, 22.12, młodzież z Liceum im. Kazimierza Jagiellończyka wystawiła w Domu Katolickim widowisko adwentowe, które swoją bożonarodzeniową tematyką wprowadziło wszystkich obecnych w szczególny charakter nadchodzących Świąt Narodzenia Pańskiego. Młodzież z pierwszej klasy szkoły średniej włożyła dużo serca i zaangażowania w to wydarzenie, co zostało docenione przez publiczność długimi owacjami! Życzymy, aby nasi aktorzy tworzący to przedstawienie, a także ich rodziny i wszyscy widzowie dzięki temu wydarzeniu lepiej przeżyli narodziny naszego Zbawiciela!

Copyright © 2010 Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by simea.pl