Wydarzenia

Kongres Różańcowy - 05.10.2019

W 81. rocznicę przejścia do wieczności św. s. Faustyny Kowalskiej, 05. 10, pokaźna delegacja z naszej parafii wraz z ks. Patrykiem Laskowskim reprezentowała nas na XVI Diecezjalnym Kongresie Kół Różańcowych w Świnicach Warckich. Cała diecezjalna wspólnota osób zaangażowanych w uświęcanie ludzi przez różaniec spotkała się w Głogowcu, przy domu świętej Faustyny, a następnie z modlitwą w sercu i na ustach przeszli do Świnic, gdzie miała miejsce Eucharystia pod przewodnictwem Pasterza Diecezji, Ks. Bpa Wiesława Meringa. Cały ten dzień miał służyć przybliżaniu miłosierdzia Bożego ludziom poprzez wstawiennictwo różańcowe.

Wieczór Miłosierdzia ze św. Janem Pawłem II - 03.10.2019

W pierwszy czwartek miesiąca października, w ramach ,,Wieczoru Miłosierdzia z Janem Pawłem II” w sieradzkiej Bazylice Mniejszej gościł ks. prał. Henryk Kowalski, wieloletni misjonarz na kontynencie afrykańskim.
 
Podczas spotkania z parafianami, ks. Kowalski, dzieląc się doświadczeniem pracy na Wybrzeżu Kości Słoniowej, przybliżył na czym polega praca misjonarza oraz trudności z jakimi na co dzień borykają się misjonarze. Ksiądz gość opowiedział także o swoich spotkaniach z Janem Pawłem II, który trzykrotnie odwiedzał tamten kraj.
 
Spotkanie zakończyło się wspólnie odmówioną Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji misji oraz powołań kapłańskich i misyjnych.
 
W ramach wdzięczności za poprowadzenie ,,Wieczoru Miłosierdzia” ks. inf. Marian Bronikowski obdarował gościa obrazem św. Józefa z Bazyliki Kolegiackiej.
 
Spotkanie z Księdzem Misjonarzem wpisało się w obchody Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.

Wydarzenia październikowe w naszej Parafii
Sieradzka Jesień Organowa - 29.09.2019

W święto świętych Archaniołów, 29. 09. 2019 r., w Bazylice Kolegiackiej w Sieradzu o godz. 19:00 rozpoczął się inauguracyjny koncert II Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Sieradzka Jesień Organowa”. To wydarzenie pozwoliło licznie zgromadzonym Sieradzanom i mieszkańcom okolic poczuć wspaniały klimat muzyki organowej.

Instrument został powierzony w ręce Pana Błażeja Musiałczyka – rodowitego Sieradzanina, dziś na stałe związanego z Polską Filharmonią Bałtycką. Panu Błażejowi towarzyszyła natomiast Pani Małgorzata Rocławska jako sopran. Pani Małgorzata jest wybitnie utalentowaną młodą wokalistką z imponującym już dorobkiem artystycznym.

Koncert przez nich prowadzony zainspirowany był tematyką maryjną i rozpoczął cykl kolejnych niedziel, w których koncerty będą się odbywać na przemian w Parafii Wszystkich Świętych i Parafii Najśw. Serca Jezusa w Sieradzu. Koncert finałowy w Bazylice Kolegiackiej 27. 10. 2019 o godz. 19:00. Zapraszamy!

Iskra Miłosierdzia - 28.09.2019

W wielu miejscach świata, Polski a także w kilku miejscach Sieradza w dniu 28 września rozległo się wołanie o „o miłosierdzie dla nas i całego świata”! Był to akt głębokich serc tych ludzi, którzy pragną szukać ratunku dla Sieradzan i wszystkich ludzi w Miłosiernym Sercu Jezusa. Tym samym włączono się w wydarzenie „Iskra Miłosierdzia”, które  ma m. in. zachęcić do świadectwa wiary w życiu publicznym. Ci spośród nas, którzy wyszli na ulice, modlili się w swoich intencjach, a także w intencjach tych, którzy z powodu wieku, choroby lub innych przyczyn nie mogli być tam obecni fizycznie. Poniżej relacja z modlitwy na Placu Piłsudskiego.

 

Polska pod Krzyżem - 14.09.2019

Poniżej przedstawiamy fotorelację z wydarzenia „Polska pod Krzyżem”. Nasi parafianie byli w Kruszynie k/Włocławka, gdzie były centralne obchody, a także w naszej parafii, pod Krzyżem misyjnym.

Copyright © 2010 Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by simea.pl