Wydarzenia

Wystawa o Kościele prześladowanym

Obok naszej Kolegiaty, na placu kościelnym, możemy do piętnastego listopada podziwiać wystawę o Kościele prześladowanym, która może nam wskazać, jak bardzo jest potrzebna pomoc dla tych, którzy dziś stają się prawdziwymi męczennikami za wiarę. Możemy się z niej dowiedzieć o prześladowaniach w krajach, które byśmy o to nie podejrzewali. Warto przypomnieć sobie, że męczeństwo za wiarę nie jest sprawą minionych wieków, ale rzeczywistością dokonującą się na naszych oczach.

JESTEM DZIECKIEM BOGA

W dniach 14-16 października, w Pniewach odbyło się XIX Forum Młodych organizowane przez Zgromadzenie Sióstr Urszulanek SJK. Grupy przyjechały z całej Polski: Poznania, Warszawy, Bydgoszczy, Szczecina, Zielonej Góry, Dolska, Lipnicy Poznańskiej, Krakowa, Nowego Tomyśla. Także z naszego miasta, z II LO w Sieradzu pojechała mała grupka 6 dziewcząt z katechetką s. Magdaleną.

W tym roku ok. 200 osób pochylało się nad Tajemnicą, Darem, Łaską, Radością, Mocą – czyli Chrztem św. Młodzież modliła się, słuchała świadectw, pracowała w grupach, uroczyście odnawiała przyrzeczenia chrzcielne, ale też z radością i entuzjazmem przeżywała pogodny wieczór wypełniony śpiewem i tańcami.

Najważniejszą chwilą całego spotkania była Eucharystia o północy połączona z przejściem przez Bramę Miłosierdzia, wyznaniem wiary, nałożenie białej szaty dziecka Bożego ( wszyscy otrzymali specjalnie przygotowane białe koszulki).

Wierzę, że ten szczególny czas przeżyty w Pniewach, przy relikwiach św. Urszuli Ledóchowskiej zapadnie głęboko w serce młodzieży i przyniesie dobry owoc.

s. Magdalena Bulińska

Koncert 10.10.2016

W niedzielę o dziewiętnastej uczestniczyliśmy w koncercie zespołu młodzieżowego z Łodzi, w czasie którego mogliśmy wysłuchać piosenek religijnych z elementami świadectwa dwóch młodych ludzi. Koncertu wysłuchało około trzystu osób z naszej parafii.

 

Otwarcie wystawy "Pięknie jest żyć" 25.09.2016

W ostatnią niedzielę uczestniczyliśmy w otwarciu wystawy zdjęć księdza Janusza Bartczaka na temat "Pięknie jest żyć". Wystawę otworzył w Galerii Ogrodowej ks. prałat Marian Bronikowski. W otwarciu uczestniczyli oraz przemowy wygłosili członkowie Towarzystwa Ciemnych Typów z Rybnika oraz z naszej parafii, autor zdjęć: ks. Janusz Bartczak, Prezydent Miasta Sieradza. Była też obecna główna "modelka" zdjęć, dwuletnia Julka z rodzicami. Wystawę mieli już okazję podziwiać niektórzy parafianie po niedzielnych Mszach Św. Wystawa pozostaje otwarta dla chętnych zwiedzających. Serdecznie zapraszamy

Msza Święta ku czci Żołnierzy Wyklętych Ziemi Sieradzkiej 24.09.2016

Dnia 24 września 2016 r., w sobotę, byliśmy uczestnikami Mszy Świętej ku uczczeniu Żołnierzy Wyklętych Ziemi Sieradzkiej. W uroczystościach pod przewodnictwem ks. prałata Mariana Bronikowskiego wzięli udział m.in:

- rodziny Konspiracyjnego WP oraz kombatanci,

- Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej - prof. dr hab. Wojciech Falkowski,

- panowie posłowie: Łukasz Rzepecki, Tomasz Rzymkowski, Piotr Polak, senator Michał Seweryński, pani Krystyna Grabicka - posłanka IVi VI kadencji,

- pani Joanna Skrzydlewska - członek zarządu Województwa Łódzkiego,

- gen. bryg. Robert Głąb,

- Prezydent Miasta Sieradza Paweł Osiewała z zastępcą Rafałem Matysiakiem,

- Przewodniczący Rady Miejskiej Mirosław Owczarek,

- przedstawiciel IPN Krzysztof Latocha

przy asyście wojskowej z 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia.

 

Pielgrzymka klas trzecich gimnazjum do Lichenia

Dnia 21.09.2016 r. uczniowie klas trzecich gimnazjum z terenu naszej parafii wraz z katechetami i ks. Rafałem udali się na pielgrzymkę do Lichenia, gdzie spotkali się z młodzieżą z całej diecezji w ramach ogólnodiecezjalnej pielgrzymki osób przygotowujących się do bierzmowania.

Copyright © 2010 Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by simea.pl