Wydarzenia

Procesja Fatimska - 13.10.2018

 W ostatni miesiąc fatimski tego roku, 13 października br. tradycyjnie zgromadziliśmy się na modlitwie za nasze miasto. O godz. 20:00 rozpoczęła się Eucharystia w intencji Sieradzan i ich rodzin, której przewodniczył proboszcz naszej parafii ks. inf. Marian Bronikowski. Bezpośrednio po zakończonej Mszy św. rozpoczęło się nabożeństwo fatimskie, któremu przewodniczył wikariusz parafii ks. Patryk Laskowski. Procesja z wizerunkiem Matki Bożej z Fatimy wyruszyła wokół sieradzkiego rynku, symbolicznego centrum naszego Miasta. Po powrocie procesji do Bazyliki Kolegiackiej Ks. Proboszcz podziękował wszystkim za ich obecność i wspólną modlitwę. Następnie ks. Patryk udzielił wszystkim Bożego błogosławieństwa, po którym miało miejsce ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II w przededniu Światowego Dnia Papieskiego.

Poświęcenie Różańców Dzieciom Komunijnym - 07.10.2018

Miesiąc październik, czyli czas intensywnej modlitwy różańcowej, rozbudził serca naszych najmłodszych Parafian. W niedzielę, 7 października br. mieliśmy okazję oficjalnie pobłogosławić różańce, które dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. będą od tej pory czynnie wykorzystywać. 

Mszy Św. przewodniczył ks. Krzysztof Mętlewicz, który również dokonał poświęcenia dewocjonaliów. Przypomniał również najmłodszym słuchaczom, że święty różaniec, choć pięknie się prezentuje, w pierwszej kolejności ma służyć do zbliżania swojego serca do Pana Jezusa i Matki Bożej.

Wierzymy, że dzieci będą włączać się w sprawowaną w Bazylice Kolegiackiej modltwę różańcową.

Nasi Parafianie na XV Kongresie Różańcowym oraz na Stadionie Młodych - 06.10.2018

6 października br. nasi Parafianie mieli okazję wziąć udział w dwóch pięknych wydarzeniach. Pierwszym jest organizowany już od 15 lat Diecezjalny Kongres Kół Żywego Różańca w Świnicach Warckich, na którym także w tym roku udał się cały autokar wiernych. Pielgrzymom towarzyszył także ich Opiekun ks. Krzysztof Mętlewicz. Eucahrystii przewodniczył ks. bp Stanisław Gębicki, który w wygłoszonym Słowie Bożym wskazał na olbrzymią potrzebę podejmowania modlitwy różańcowej we współczesnym świecie.

W tym samym czasie na Stadionie Narodowym w Warszawie nasza Młodzież wraz z wikariuszem naszej parafii ks. Patrykiem Laskowskim uczestniczyła w wydarzeniu "Stadion Młodych. Włącz pełnię wiary". Jest to ogólnopolskie spotkanie modlitewne młodzieży z całego kraju, które w tym roku zgromadziło ponad 40 000 osób. Młodzi Parafianie wrócilli pełni radości i entuzjazmu do pracy. 

Zdjęcia ze Świnic Warckich: ks. Julian Głowacki (Ład Boży).

Podnoszę wzrok ku górom - Otwarcie Wystawy o Nepalu - 30.09.2018

W niedzielę, 30 września br. w Domu Katolickim przy naszej parafii otwarto wystawę fotograficzną autorstwa p. Wojciecha Tokarskiego pt. "Podnoszę wzrok ku górom". Wystawa w całości poświęcona jest fotograficznemu opowiadniu o pobycie podróżnika w Nepalu, nieopodal Himalajów. Kilkadziesiąt zdjęć wykonanych z artystyczną pasją zdobią wnętrze Parafialnego Domu i przyciągają zainteresowanych odbiorców.

O godz. 19:00 p. Wojciech Tokarski miał okazję przybliżyć uczestnikom meandry swojej zagranicznej podróży, by przedstawione zdjęcia osadzić w ich kontekście kulturowym i religijnym. Zasłuchani parafianie nie kryli swojego zafascynowania odkryciem nowych i zupełnie nieznanych faktów na temat kultury hinduskiej, czy specyfiki poruszania się wśród wzgórz himalaskich. 

Wojciech Tokarski jest mieszkańcem Sieradza. Od lat studenckich zajmuje się fotografią. Jest współzałożycielem Sieradzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Za działalność na polu fotografii został odznaczony przez Polską Federację Stowarzyszeń Fotograficznych Srebrną i Złotą Odznaką, za Ministerstwo Kultury nadało mu tytuł "Zasłużonego Działacza Kultury". Obecna wystawa jest jedną z dwóch w cyklu "Nepal, którego nie znacie".

Wystawa jest dostępna dla zainteresowanych jeszcze przez kilka tygodni. Zachęcamy do przybycia i oglądania twórczości sieradzkiego podróżnika.

Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach Sieradza - 28.09.2018

28 września br. w 10 rocznicę beatyfikacji spowiednika s. Faustyny Kowalskiej - bł. ks. Michała Sopoćki, Sieradzanie zgromadzili się na skrzyżowaniach miasta, aby objąć je modlitwą Koronki. Wydarzenie to odbywa się w ramach światowej akcji "Iskra Miłosierdzia", która obejmuje ponad 250 miast w 15 państwach. 

Punktualnie o godz. 15:00 nasi Parafianie wraz z Wspólnotą Parafii NSJ w Sieradzu zgromadzili się tuż obok pomnika Marszała Piłsudskiego. Modlitwie przewodniczył ks. Krzysztof Mętlewicz, który przybliżył zebranym istotę tego duchowej inicjatywy, po czym wszyscy zebrani włączali się w gorliwą modlitwę. 

Na zakończenie zebranych pobłogosławił wikariusz parafii NSJ w Sieradzu - ks. Maciej Adamski.

 

79 rocznica napaści sowieckiej na Polskę - 17.09.2018

17 września br. w Bazylice Sieradzkiej o godz. 11:00 przeżywaliśmy obchody upamiętniające 79 rocznicę napaści Związku Radzieckiego na naszą Ojczyznę.  Msza Święta sprawowana była w intencji pomordowanych i zaginionych na Wschodzie, walczących o wolną Polskę na wszystkich frontach II Wojny Światowej i tych którzy zmarli w Polsce po powrocie z katorgi. Przewodniczył jej wikariusz naszej parafii ks. Przemysław Janiak, który wygłosił także okolicznościowe Słowo Boże. Zachęcał on zebranych do dbania o pamięć historyczną i godnego uczczenia rodaków, którzy ginęli często w samotności i zapomnieniu.

Po zakończonej Eucharystii wszyscy zebrani udali się pod pomnik Marszała Józefa Piłsudskiego, gdzie złożono okolicznościowe wiązanki kwiatów.

Copyright © 2010 Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by simea.pl