Wydarzenia

Wieczór Miłosierdzia ze św. Janem Pawłem II - 03.10.2019

W pierwszy czwartek miesiąca października, w ramach ,,Wieczoru Miłosierdzia z Janem Pawłem II” w sieradzkiej Bazylice Mniejszej gościł ks. prał. Henryk Kowalski, wieloletni misjonarz na kontynencie afrykańskim.
 
Podczas spotkania z parafianami, ks. Kowalski, dzieląc się doświadczeniem pracy na Wybrzeżu Kości Słoniowej, przybliżył na czym polega praca misjonarza oraz trudności z jakimi na co dzień borykają się misjonarze. Ksiądz gość opowiedział także o swoich spotkaniach z Janem Pawłem II, który trzykrotnie odwiedzał tamten kraj.
 
Spotkanie zakończyło się wspólnie odmówioną Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji misji oraz powołań kapłańskich i misyjnych.
 
W ramach wdzięczności za poprowadzenie ,,Wieczoru Miłosierdzia” ks. inf. Marian Bronikowski obdarował gościa obrazem św. Józefa z Bazyliki Kolegiackiej.
 
Spotkanie z Księdzem Misjonarzem wpisało się w obchody Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.

Wydarzenia październikowe w naszej Parafii
Sieradzka Jesień Organowa - 29.09.2019

W święto świętych Archaniołów, 29. 09. 2019 r., w Bazylice Kolegiackiej w Sieradzu o godz. 19:00 rozpoczął się inauguracyjny koncert II Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Sieradzka Jesień Organowa”. To wydarzenie pozwoliło licznie zgromadzonym Sieradzanom i mieszkańcom okolic poczuć wspaniały klimat muzyki organowej.

Instrument został powierzony w ręce Pana Błażeja Musiałczyka – rodowitego Sieradzanina, dziś na stałe związanego z Polską Filharmonią Bałtycką. Panu Błażejowi towarzyszyła natomiast Pani Małgorzata Rocławska jako sopran. Pani Małgorzata jest wybitnie utalentowaną młodą wokalistką z imponującym już dorobkiem artystycznym.

Koncert przez nich prowadzony zainspirowany był tematyką maryjną i rozpoczął cykl kolejnych niedziel, w których koncerty będą się odbywać na przemian w Parafii Wszystkich Świętych i Parafii Najśw. Serca Jezusa w Sieradzu. Koncert finałowy w Bazylice Kolegiackiej 27. 10. 2019 o godz. 19:00. Zapraszamy!

Iskra Miłosierdzia - 28.09.2019

W wielu miejscach świata, Polski a także w kilku miejscach Sieradza w dniu 28 września rozległo się wołanie o „o miłosierdzie dla nas i całego świata”! Był to akt głębokich serc tych ludzi, którzy pragną szukać ratunku dla Sieradzan i wszystkich ludzi w Miłosiernym Sercu Jezusa. Tym samym włączono się w wydarzenie „Iskra Miłosierdzia”, które  ma m. in. zachęcić do świadectwa wiary w życiu publicznym. Ci spośród nas, którzy wyszli na ulice, modlili się w swoich intencjach, a także w intencjach tych, którzy z powodu wieku, choroby lub innych przyczyn nie mogli być tam obecni fizycznie. Poniżej relacja z modlitwy na Placu Piłsudskiego.

 

Polska pod Krzyżem - 14.09.2019

Poniżej przedstawiamy fotorelację z wydarzenia „Polska pod Krzyżem”. Nasi parafianie byli w Kruszynie k/Włocławka, gdzie były centralne obchody, a także w naszej parafii, pod Krzyżem misyjnym.

Nabożeństwo fatimskie - 13.09.2019

 

Wytrwałość jest kluczem do sukcesu – to wiadomo nie od dziś!
Także Matka Boża z Fatimy znała tę zasadę, skoro prosiła dzieci, a z nimi cały świat, o wytrwałość w modlitwie różańcowej. Idąc za Jej prośbą zgromadziliśmy się, jeszcze liczniej niż w ostatnich miesiącach, aby różańcem ocalać świat, ocalać nasze miasto i nasze rodziny.
Nie przestraszył nas ani mrok, ani lekki deszcz, bo różaniec był nam drogowskazem!

Copyright © 2010 Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by simea.pl