Wydarzenia

Wyjazd Integracyjny Ministrantów do Kalisza - 19.02.2019

 19 lutego br. ministranci naszej Parafii wraz z rodzicami oraz opiekunem ks. Krzysztofem Mętlewicz odbyli wyjazd do Kalisza. Swój pełen atrakcji wyjazd rozpoczęli od nawiedzenia Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Tam miejscowy przewodnik oraz zakrystianin Bazyliki Kaliskiej przybliżył historię miejsca oraz opowiedział o kulcie, jaki od wieków odbiera tam św. Józef.

O godz. 12:00 uczestnicy wyjazdu wzięli udział w Uroczystej Eucharystii, w której uczestniczyli J.E. Ks. Bp Edward Janiak - ordynariusz diecezji kaliskiej oraz J.E. Ks. Bp Damian Bryl - biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej. Msza Św. sprawowana była z ramach dorocznego spotkania środowisk duszpasterstwa rodzin w zachodniej Polsce.

Po Eucharystii wszyscy udali się do Centrum Miasta, aby wspólnie obejrzeć premierowy film animowany "Jak wytresować smoka 3". Pod nieco dziecinnie brzmiącym tytułem krył się pełen wartościwego przesłania film o sile wspólnoty, przyjaźni i miłości. 

Bezpośrednio po projekcji filmu, ostatnim punktem programu była integracyjna zabawa w kaliskim Parku Wodnym. Tam aż przez dwie godziny ministranci wraz z opiekunami mogli zażyć nieco relaksu i wspólnej radości. 

Warto zaznaczyć, że bardzo duży wpływ na kształt i przebieg wyjazdu miała wpływ dobra współpraca ministrantów, ich rodziców oraz opiekuna. Miejmy nadzieję, że tego rodzaju wspólnotowe wyjazdu jeszcze bardziej zacieśnią więzy między ministrantami i przysłużą się ich gorliwości w służbie.

Wieczór Miłosierdzia - 07.02.2019

 Po raz kolejny,tradycyjnie  w I czwartek miesiąca, zgromadziliśmy w Sieradzkiej Bazylice na Wieczorze Miłosierdzia ze św. Janem Pawłem II. Tym razem prowadził je rodak naszej Parafii ks. Dawid Matusiak, który właśnie przebywał wśród grona sieradzkich krewnych.

Ks. Dawid podzielił się z zebranymi swoim osobistym świadectwem duchowej łączności ze Świętym Papieżem. Wskazał, że data jego narodzin jest symbolicznie powiązana z PIelgrzymką Ojca Świętego, jaką w czerwcu 1991 obdywał w Polsce. Przypomniał również, jak ważny wpływ na kształtowanie jego powołania do kapłaństwa miała sama postać św. Jana Pawła II, jak i organizowane w Parafii Wieczory Miłosierdzia. 

Następnie ks. Matusiak poprowadził Koronkę do Miłosierdzia Bożego, po której udzielił zebranym Bożego błogosławieństwa. 

Misjonarz z Rwandy - ks. Zdzisław Żywica MIC w Sieradzkiej Bazylice - 28.01.2019

W poniedziałkowy wieczór - 28 stycznia br. w Sieradzkiej Bazylice gościł pochodzący z naszej Parafii misjonarz marianin - ks. Zdzisław Żywica. Od 1984 roku posługuje w Rwandzie (Afryka), gdzie jego szczególnym zadaniem jest rozpowszechnianie Bożego miłosierdzia. Nasz gość przyjechał do nas w ramach Wieczoru Miłosierdzia ze św. Janem Pawłem II, który obchodzimy od wielu lat w Świątyni Farnej.

Ks. Zdzisław podzielił się z zebranymi swoim doświadczeniem spotkania z Papieżem Polakiem. Gdy Ks. Misjonarz zapytał wówczas Ojca Świętego, co należy powiedzieć obywatelom Rwandy, w której toczą się krwawe konflikty, ten nakazał wsłuchać się w Jego nauczanie o sensie cierpienia wespólł z Chrystusem. Ks. Żywica przypomniał również słowa św. Jana Pawła II, iż "modlitwą Kościoła III Tysiąclecia musi być wołanie o Boże miłosierdzie! Koronka do Miłosierdzia Bożego jest przedłużeniem modlitwy Jezusa na krzyżu - <<Ojcze, Przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią>>"

Na zakończenie tradycyjnie nasz Gość pomodlił się na klęczniku-relikwiarzu w kaplicy Matki Bożej Koronką do Miłosierdzia Bożego. Warto zaznaczyć, że część tej modlitwy Ks. Misjonarz odmówił w języku kraju Rwandy.

Nowy Adres Strony Cmentarza Parafialnego

Oficjalna Strona Cmentarza Parafialnego w Sieradzu jest dostępna pod nowym adresem:

www.sieradz.artlookgallery.com/

Plan Wizyty Duszpasterskiej - 21.01. - 25.01.2019

 PONIEDZIAŁEK – 21 stycznia 2019 r.

od godz. 15.00:

- ul. Konopnickiej 2 i 4 (1 ksiądz)

- ul. Rodziewiczówny (1 ksiądz)

- ul. Wyspiańskiego (1 ksiądz)

- ul. Brzechwy (1 ksiądz)

 WTOREK – 22 stycznia 2019 r.

od godz. 15.00:

- ul. Prusa (1 ksiądz)

- ul. Sienkiewicza (blok wojskowy) i ul. Żeromskiego (1 ksiądz)

- ul. Kochanowskiego (1 ksiądz)

 ŚRODA – 23 stycznia 2019 r.

od godz. 15.00:

- ul. Norwida (1 ksiądz)

- ul. Reja (1 ksiądz)

- ul. Partyzantów (1 ksiądz)

 CZWARTEK – 24 stycznia 2019 r.

Cały dzień:

- kolęda uzupełniająca

PIĄTEK – 25 stycznia 2019 r.

Cały dzień:

- kolęda uzupełniająca

 

Metropolita Wrocławski oraz Regens Penitencjarii Apostolskiej w naszej Bazylice - 13.01.2019

13 stycznia dla naszej Parafialnej Wspólnoty był pełen doniosłych i szczególnych wizyt. W godzinach popołudniowych do naszej Parafii w odwiedziny po zakończonych Uroczystościach 125 r. Chrztu Św. Maksymiliana Kolbe, wracając ze Zduńskiej Woli udał się Metropolita Wrocławski J.E. Ks. Abp Marian Gołębiewski. Warto zaznaczyć, że Ks. Arcybiskup był w latach 1983-1992 Rektorem WSD we Włocławku i jednocześnie „Rektorem Święceń” naszego Ks. Proboszcza.

Swoją wizytę Metropolita rozpoczął od zwiedzania Bazyliki Kolegiackiej. Nie krył swojego zachwytu nad architektonicznym pięknem wnętrza świątyni, którą ostatnio nasz Gość widział jeszcze wiele lat wstecz. Na zakończenie wizyty w Bazylice, Ks. Arcybiskup rozdał gromadzącym się przed Liturgią Mszy Św. o godz. 16:00 swoje okolicznościowe obrazki.

Później nastąpiła nietypowa, a zarazem bardzo przyjacielska niespodzianka. W chwili, gdy Metropolita Wrocławski opuszczał mury Świątyni Farnej, na Placu Kolegiackim pojawił się Regens Penitencjarii Apostolskiej J.E. Ks. Prał. Krzysztof Nykiel. Nasz Watykański Gość dwa dni wcześniej uczestniczył w interdyscyplinarnej konferencji naukowej „Dziecko w prawie kanonicznym i polskim”, która odbyła się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Tam też Ks. Prałat otrzymał w uznaniu zasług Medal Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia – Nauczyciela Praw Bożych.

Przyjaciel Naszej Parafii odwiedził nas, by wyrażając łączność ze Stolicą Apostolską celebrować Niedzielę Chrztu Pańskiego wieńczącą Okres Bożego Narodzenia.

Ks. Infułat postanowił obdarować Ks. Arcybiskupa kilkoma symbolicznymi prezentami. Wśród nich był chociażby wizerunek Św. Józefa z ołtarza bocznego Sieradzkiej Bazyliki, świeżo wydana płyta „Ojczyźnie Wskrzeszanej Miłością”, album „Sieradzka Perła Świętości”, czy libretto Uroczystości Ogłoszenia Tytułu i Godności Bazyliki Mniejszej.

Copyright © 2010 Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by simea.pl