Wydarzenia

Prezentacja wspólnot parafialnych 08.03.2020

 W Niedzielę 08.marca podczas kazdej Mszy świętej w naszej Bazylice zgromadzeni wierni mogli usłyszeć świadectwo przedstawicieli grup ewangelizacyjnych jakie działają w ramach naszej wspólnoty parafialjnej. I tak mogliśmy uszłyszeć na czym polega i czym się zajmuje Koło Przyjaciół Radia MARYJA, wspólnota Matki w modlitwie, krąg biblijno-liturgiczny, chór parafialny, Odnowa w Duchu Świętym, wspólnota lektorów Słowa Bozego, wspólnota integracyjna osób niepełnosprawnych Wiara i Światło, Zywy Rózaniec oraz wspólnota młodziezowa Owieczki Jezusa. Celem było zapoznanie parafian z zyciem całej Parafii, przedstawienie jej wigoru oraz zachęcenie do tego, by odnaleźć miejsce dla siebie w ramach którejś ze wspólnot.

89. rocznica obrazu "Jezu, ufam Tobie"

 

Wieczorem, po Mszy św., 22.02 w naszej Bazylice adorowaliśmy Jezusa eucharystycznego modląc się Koronką do Bozego Miłosierdzia, przy aktywnym śpiewie Parafian i młodzieży prowadzącej, a takze przypominając sobie słowa, które zapisała św. Faustyna: 

''22 lutego 1931 r. wieczorem, kiedy byłam w celi, ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wycho dziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady. W milczeniu wpatrywałam się w Pana, dusza moja była przejęta bojaźnią, ale i radością wielką. Po chwili powiedział mi Jezus: Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie.(...) Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi, zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. (...) Ja pragnę, aby było Miłosierdzia Święto. Chcę, aby ten obraz, który wymalujesz pędzlem, był uroczyście poświęcony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, ta niedziela ma być Świętem Miłosierdzia. Pragnę, ażeby kapłani głosili to wielkie miłosierdzie moje względem dusz grzesznych. Niech się nie lęka zbliżyć do mnie grzesznik. (...) Kiedy raz umęczona tymi różnymi trudnościami, jakie miałam z tego powodu, że Jezus przemawia do mnie i żąda malowania tego obrazu, postanowiłam sobie mocno, przed ślubami wieczystymi, prosić ojca Andrasza, żeby mnie zwolnił z tych wewnętrznych natchnień i obowiązku malowania tego obrazu. Po wysłuchaniu spowiedzi ojciec Andrasz dał mi taką odpowiedź: Nie zwalniam siostry z niczego i nie wolno się siostrze uchylać od tych wewnętrznych natchnień, ale o wszystkim musi siostra mówić spowiednikowi, koniecznie, absolutnie koniecznie, bo inaczej zejdzie siostra na manowce pomimo tych wielkich łask Bożych. Chwilowo się siostra u mnie spowiada, ale niech siostra wie, że musi mieć stałego spowiednika, czyli kierownika duszy. Zmartwiłam się tym niezmiernie. Myślałam, że się uwolnię od wszystkiego, a tu stało się przeciwnie - wyraźny nakaz, żeby iść za żądaniem Jezusa. I znowuż udręka, bo nie mam stałego spowiednika. (...) Jednak dobroć Jezusa jest nieskończona, obiecał mi pomoc widzialną na ziemi i otrzymałam ją w krótkim czasie w Wilnie. Poznałam w ks. Sopoćce tę pomoc Bożą. Nim przyjechałam do Wilna, znałam go przez wewnętrzne widzenie. W pewnym dniu widziałam go w kaplicy naszej pomiędzy ołtarzem a konfesjonałem. Wtem usłyszałam głos w duszy: Oto jest pomoc widzialna dla ciebie na ziemi. On ci dopomoże spełnić wolę moją" (Dz. 47-53).

 

 

 

 

 

Niedziela Słowa Bożego 26.01.2020

Dzień dzisiejszy to pierwsza w historii Kościoła „Niedziela Słowa Bożego”. Dzień ten jesienią 2019 roku ustanowił Papież Franciszek, pragnąc, aby Słowo Boże było bardziej obecne w życiu każdego człowieka. Każdy kto w dniu dzisiejszym uczestniczy w Eucharystii w naszym kościele i przyniesie swoje Pismo Święte otrzyma okolicznościową pieczątkę na pamiątkę tego dnia. Zachęcamy wszystkich do tego, by jak najczęściej sięgać po Pismo Święte i czytać.

„Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i BOGIEM było SŁOWO!!”

Dzień Judaizmu w Sieradzu 20.01.2020

 

Po raz jedenasty z inicjatywy ks. infułata Mariana Bronikowskiego obchodzony był w Sieradzu Dzień Judaizmu.

Na spotkaniu, które w poniedziałek 20 stycznia rozpoczęło sympozjum w Sieradzkim Centrum Kultury, ks. infułat Marian Bronikowski zgromadził wielu znakomitych gości. Wśród nich byli m.in. biskup włocławski Wiesław Mering, ambasador Izraela w Polsce Alexander Ben Zvi, naczelny rabin Polski Michael Schudrich oraz przewodniczący łódzkiej gminy żydowskiej Józef Weininger, a także rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, oraz prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

Następnie modlitwie przy ścianie pamięci obok sieradzkiej bazyliki przewodniczyli wspólnie ks. bp Mering i rabin Schudrich, po czym delegacje złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze w miejscu upamiętniającym pomordowanych sieradzkich Żydów i Polaków.

Upamiętniono również, przypadającą dokładnie 20 stycznia, 700. rocznicę koronacji księcia sieradzkiego Władysława Łokietka na króla Polski.

Szersza relacja z uroczystości już wkrótce na łamach „Ładu Bożego”.

Tekst za: "Ład Boży", profil facebookowy. 

Spotkanie grup i wspólnot parafialnych - 06.01

 

W święto Ofiarowania Pańskiego – 06.01 – zwyczajem lat ubiegłych wszystkie wspólnoty i grupy duszpasterskie istniejące w naszej parafii spotkały się  po Mszy o godz. 18 w Bibliotece parafialnej, by razem przeżywać tajemnicę narodzenia Jezusa. Po odczytaniu Ewangelii, złożeniu życzeń i przełamaniu się opłatkiem wszyscy cieszyli się wspólnotą bycia razem w przyjaznej i miłej atmosferze.

Spotkanie wspólnoty ministrantów - 04.01

Ministranci z naszej Parafii wraz ze swoimi rodzicami i opiekunem spotkali się 04.01 w Bibliotece parafialnej, aby we wspólnocie cieszyć się z Bożego Narodzenia. Spotkanie w rozśpiewanej i miłej atmosferze ubogaciły słodkie upominki jakie nasi ministranci otrzymali z okazji przeżywanych Świąt.

Copyright © 2010 Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by simea.pl