Wydarzenia

Odpust NMP z Góry Karmel

16 lipca nasza wspólnota parafialna przeżywała Uroczystość Odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel zwaną w Polsce Uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej. Tego dnia od samego rana wierni gromadzili się w naszej Kolegiacie, aby oddać cześć Maryi. Wieczorem, o godzinie 18.00 sumę odpustową celebrował i procesji eucharystycznej przewodniczył ks. Prałat Józef Nocny, natomiast kazanie wygłosił ks. Pawł Okoński proboszcz Parafii św. Mikołaja w Miłkowicach.

Wizyta Kardynała Zenona Grocholewskiego

W niedzielę 8 lipca gościliśmy w naszej parafii JE Zenona Kardynała Grocholewskiego. Była to już druga oficjalna wizyta Prefekta Kongregacji Wychowania Katolickiego w naszej Kolegiacie. Ksiądz Kardynał o godz. 11.30 celebrował Eucharystię, w czasie której dokonał poświęcenia odnowionego w ostatnim czasie ołtarza Trójcy Przenajświętszej. O godz. 16.00 w Domu Katolickim Ks. Kardynał Zenon Grocholewski, Biskup Wiesław Mering oraz Ambasador Armenii w Polsce Aszot Galojan uczestniczyli w otwarciu wystawy fotografii autorstwa Ks. Inf. Stanisława Pindery zatytułowanej „Kamienie silniejsze niż człowiek”.

Przyjęcie nowych ministrantów

1 lipca, w pierwszą niedzielę wakacji ośmiu kandydatów zostało uroczyście włączonych do grona Liturgicznej Służby Ołtarza. Eucharystii o godz. 11.30 przewodniczył i obrzędu dokonał ks. Damian Bułakowski - Dekanalny Duszpasterz Służby Liturgicznej.

Nowi ministranci do tego ważnego wydarzenia przygotowywali się od dłuższego czasu pod opieką ks. Marcina Pachlińskiego oraz prezesa ministrantów Piotra Hutnika. Poznawali obowiązki ministranta oraz starali się zrozumieć, że ministrant ma być znakiem Jezusa w świecie.

Diamentowy jubileusz kapłaństwa

15 czerwca br. swój diamentowy jubileusz święceń prezbiteratu obchodził Ks. Prałat Senior Józef Tadeusz Frątczak. W niedzielę 17 czerwca, podczas uroczystej Eucharystii o godz. 13.00 Dostojny Jubilat dziękował Panu Bogu za 60 lat kapłańskiej służby Bogu i Kościołowi.

Prymicje ks. Łukasza

W niedzielę 10 czerwca w nszej Kolegiacie sprawował Mszę Świętą Prymicyjną ks. Łukasz Matuszak, który 3 czerwca br. przyjął w Bazylice Katedralnej we Włocławku święcenia kapłańskie. Ks. Łukasz pochodzi z Parafii św. Urszuli w Kowalu, a w naszej parafii odbywał praktyki diakońskie.

Boże Ciało

7 czerwca celebrowaliśmy w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tego dnia w naszej Kolegiacie o godz. 10 została odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Wiesława Meringa. Podczas Eucharystii homilię wygłosił ks. Mirosław Meizner SAC, wykładowca UKSW w Warszawie.

Po liturgii rozpoczęła się procesja eucharystyczna, która przeszła ulicami naszego miasta. Przy drugim ołtarzu, usytuowanym na Placu Teatralnym ks. Biskup skierował do wiernych pasterskie słowo. Mówił o aktualnych problemach w naszej ojczyźnie. Na zakończenie procesji ks. Biskup udzielił wszystkim błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Copyright © 2010 Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by simea.pl