Wydarzenia

Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 4 oraz poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych

4 września 2011 roku, w pierwszą niedzielę nowego roku szkolnego 2011/2012 przeżywaliśmy jubileusz 50 – lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 4 im Marii Konopnickiej w Sieradzu. Podczas Mszy świętej o godz. 11.30 sprawowanej przez ks. Marcina Pachlińskiego dziękowaliśmy Bogu za wszelkie dobro, jakie dokonało się na przestrzeni 50 lat istnienia szkoły. Modliliśmy się także o dobrą przyszłość, by szkoła nadal kształciła, wychowywała i formowała sumienia przyszłych pokoleń.

Dzieci które w tym roku rozpoczęły swą edukację przybyły do świątyni ze swoimi tornistrami, w których znajdowały się książki, zeszyty oraz przybory szkolne. Na zakończenie Mszy świętej ks. Marcin Pachliński, odmówił modlitwę błogosławieństwa a następnie pokropił wodą święconą przyniesione do kościoła wyposażenie uczniowskie. W ten oto sposób dzieci zawierzyły swoją naukę Panu Bogu i oddały się pod opiekę Matki Bożej

Boże Ciało 2011

23 czerwca 2011 r. obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Uroczystej Eucharystii o godzinie 10.00 w Kolegiacie Sieradzkiej przewodniczył Ksiądz Kapelan Zenon Pawelak. Po Mszy świętej ulicami miasta wyruszyła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Jej trasa wiodła ulicami: Kolegiacką, Warszawską, Plac Teatralny, dalej Warcką, Żwirki i Wigury, Kościuszki i Ogrodową. Przy drugim ołtarzu, usytuowanym obok Klasztoru Sióstr Urszulanek swoje słowo do zgromadzonych skierował Ksiądz Prałat Marian Bronikowski. Na zakończenie procesji błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem udzielił wszystkim, Ksiądz Kanonik Zenon Pawelak.

Peregrynacja Krzyża Światowych Dni Młodzieży

19 czerwca o godzinie 19.30 przybył do naszej parafii Krzyż Światowych Dni Młodzieży, który od kilku miesięcy peregrynuje po wszystkich parafiach diecezji włocławskiej. Krzyż uroczyście powitano, przejmując go od delegacji dekanatu zduńskowolskiego. O godz. 20.00 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem Dekanalnego Duszpasterza Młodzieży – ks. Tomasza Kalinowskiego. Po Eucharystii młodzież naszej parafii uczestniczyła w Apelu Jasnogórskim. Następnego dnia wierni od wczesnych godzin rannych adorowali ten święty znak. O godz. 15.00 odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbyło się pożegnanie Krzyża i przekazanie go do Parafii św. Urszuli Ledóchowskiej.

Pielgrzymka do Katedry

W sobotę 18 czerwca 2011 roku wierni z naszej parafii pielgrzymowali do włocławskiej Bazyliki Katedralnej z racji jubileuszu 600 - lecia jej konsekracji. Centralnym punktem pielgrzymki była rozpoczęta o godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa. Wcześniej, wierni nawiedzili miejsce męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki a następnie w seminarium duchownym wysłuchali prelekcji z historii diecezji i katedry. W drodze powrotnej pielgrzymi nawiedzili sanktuarium Matki Bożej w Licheniu.

Odpust Kapitulny Ducha Świętego.

W niedzielę, 12 czerwca rozpoczęliśmy w naszej parafii Odpust Kapitulny Ducha Świętego. Po Mszy Świętej o godz. 16.00, sprawowanej przez ks. Damiana Bułakowskiego wyruszyła z Sieradzkiej Kolegiaty procesja eucharystyczna do kościoła pod wezwaniem Ducha Świętego na sieradzkim cmentarzu. Procesję poprowadził ks. prałat senior Józef Frątczak. Po dojściu na sieradzki cmentarz, przy kościele Ducha Świętego celebrowana była Eucharystia, w której uczestniczyła rzesza wiernych. W poniedziałek 13 czerwca sumie odpustowej o godz. 17.00 przy kościele Ducha Świętego przewodniczył J. E. ksiądz biskup Wiesław Mering. Przy ołtarzu zgromadziła się także Kapituła Kolegiaty Sieradzkiej, asysta w ludowych strojach oraz liczni mieszkańcy Sieradza i okolic. Po Mszy św. miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna do Parafii Wszystkich Świętych.

Spotkanie z misjonarzem

W Niedzielę Dobrego Pasterza nasza parafia gościła niezwykłego kapłana. Był nim ks. Krzysztof Morka SAC, który przez ponad 20 lat pracował jako misjonarz w Papui Nowej Gwinei. Już w sobotę wieczorem w sali teatralnej Domu Katolickiego ks. Krzysztof spotkał się z wiernymi, dzieląc się swoim doświadczeniem z trudnej pracy misyjnej w Papui Nowej Gwinei. Natomiast w Niedzielę Dobrego Pasterza ks. Krzysztof podczas kazań głoszonych na wszystkich Mszach Świętych ukazywał, w jakich warunkach pracują misjonarze oraz w jaki sposób pomagają mieszkańcom Papui w odkryciu i zrozumieniu Ewangelii.

Copyright © 2010 Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by simea.pl