Wydarzenia

Peregrynacja Krzyża Światowych Dni Młodzieży

19 czerwca o godzinie 19.30 przybył do naszej parafii Krzyż Światowych Dni Młodzieży, który od kilku miesięcy peregrynuje po wszystkich parafiach diecezji włocławskiej. Krzyż uroczyście powitano, przejmując go od delegacji dekanatu zduńskowolskiego. O godz. 20.00 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem Dekanalnego Duszpasterza Młodzieży – ks. Tomasza Kalinowskiego. Po Eucharystii młodzież naszej parafii uczestniczyła w Apelu Jasnogórskim. Następnego dnia wierni od wczesnych godzin rannych adorowali ten święty znak. O godz. 15.00 odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbyło się pożegnanie Krzyża i przekazanie go do Parafii św. Urszuli Ledóchowskiej.

Pielgrzymka do Katedry

W sobotę 18 czerwca 2011 roku wierni z naszej parafii pielgrzymowali do włocławskiej Bazyliki Katedralnej z racji jubileuszu 600 - lecia jej konsekracji. Centralnym punktem pielgrzymki była rozpoczęta o godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa. Wcześniej, wierni nawiedzili miejsce męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki a następnie w seminarium duchownym wysłuchali prelekcji z historii diecezji i katedry. W drodze powrotnej pielgrzymi nawiedzili sanktuarium Matki Bożej w Licheniu.

Odpust Kapitulny Ducha Świętego.

W niedzielę, 12 czerwca rozpoczęliśmy w naszej parafii Odpust Kapitulny Ducha Świętego. Po Mszy Świętej o godz. 16.00, sprawowanej przez ks. Damiana Bułakowskiego wyruszyła z Sieradzkiej Kolegiaty procesja eucharystyczna do kościoła pod wezwaniem Ducha Świętego na sieradzkim cmentarzu. Procesję poprowadził ks. prałat senior Józef Frątczak. Po dojściu na sieradzki cmentarz, przy kościele Ducha Świętego celebrowana była Eucharystia, w której uczestniczyła rzesza wiernych. W poniedziałek 13 czerwca sumie odpustowej o godz. 17.00 przy kościele Ducha Świętego przewodniczył J. E. ksiądz biskup Wiesław Mering. Przy ołtarzu zgromadziła się także Kapituła Kolegiaty Sieradzkiej, asysta w ludowych strojach oraz liczni mieszkańcy Sieradza i okolic. Po Mszy św. miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna do Parafii Wszystkich Świętych.

Spotkanie z misjonarzem

W Niedzielę Dobrego Pasterza nasza parafia gościła niezwykłego kapłana. Był nim ks. Krzysztof Morka SAC, który przez ponad 20 lat pracował jako misjonarz w Papui Nowej Gwinei. Już w sobotę wieczorem w sali teatralnej Domu Katolickiego ks. Krzysztof spotkał się z wiernymi, dzieląc się swoim doświadczeniem z trudnej pracy misyjnej w Papui Nowej Gwinei. Natomiast w Niedzielę Dobrego Pasterza ks. Krzysztof podczas kazań głoszonych na wszystkich Mszach Świętych ukazywał, w jakich warunkach pracują misjonarze oraz w jaki sposób pomagają mieszkańcom Papui w odkryciu i zrozumieniu Ewangelii.

Wielka Sobota

Wielka Sobota to dzień ciszy i adoracji. W związku z tym przez cały dzień trwała w naszej świątyni adoracja Najświętszego Sakramentu wystawionego w grobie. Ponadto od godz. 9.00 do 15.00 wierni przychodzili do świątyni, aby pobłogosławić pokarmy przeznaczone na świąteczny stół. Bogata liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczęła się o godz. 20.00 na zewnątrz świątyni. Tam został poświęcony ogień i nowy Paschał. Następnie wierni udali się do świątyni aby wysłuchać uroczystego Orędzia Wielkanocnego oraz uczestniczyć w liturgii Słowa, liturgia chrzcielnej połączonej z odnowieniem przyrzeczeń chrztu oraz Eucharystii. Dopełnieniem liturgii Wigilii Paschalnej była procesja rezurekcyjna o godz. 6.00 rano.

Wielki Piątek

Wielki Piątek to dzień w którym chrześcijanie przeżywają mękę i śmierć Chrystusa. W naszej świątyni Liturgia Męki Pańskiej rozpoczęła się godz. 18.00. Przewodniczył jej Ks. Prałat Marian Bronikowski. Wielkopiątkowa liturgia składała się z trzech części: Liturgii Słowa, adoracji Krzyża i obrzędów Komunii. Na zakończenie przeniesiono Najświętszy Sakrament do specjalnie przygotowanego Bożego Grobu.

Copyright © 2010 Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by simea.pl