Wydarzenia

Wieczór Miłosierdzia - 01.08.2019

 

Wszyscy odpoczywają na zasłużonych urlopach i wakacjach. Jednakże od Boga nie ma wakacji!! Bo czyż można zrobić sobie wakacje od oddychania albo spania? A przecież nasza dusza jest ważniejsza dla życia niż tlen czy sen. I dlatego też pomni tej prawdy w pierwszy czwartek miesiąca sierpnia zgromadziliśmy się wokół relikwii św. Jana Pawła II na „Wieczorze Miłosierdzia”. Pan Marek Hawryluk złożył przed nami świadectwo swojej relacji z Papieżem Polakiem i ukazał nam ze swojej perspektywy jak wyglądała wizyta Jana Pawła II w Siedlcach – rodzinnym mieście Pana Marka – przed 20 laty.

Św. Janie Pawle II – Patronie naszych rodzin, Patronie naszych czasów – módl się za nami…

Koncert w Domu Katolickim - 28.07.2019

 

Nasi ojcowie mawiali: „muzyka łagodzi obyczaje”. I się nie mylili, albowiem 28 lipca 2019 roku byliśmy świadkami jak w Domu Katolickim przy Parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu muzyka łagodziła nasze obyczaje i serca. Dokonało się to za sprawą Wieluńskiej Kapeli Ludowej w składzie: Anita Kokot, Kamil Kokot i Jerzy Kaszuba oraz białoruskiego muzyka i kompozytora: Illi Falażyńskiego. Było to piękne połączenie dawnych tradycji z nowym, świeżym spojrzeniem artystycznym. Przeplatanie melodii ludowych z oryginalnymi kompozycjami pana Illi pozwoliło słuchaczom oddać się w ramiona muzyki, która kołysze nasze serca i pozwala spojrzeć na świat głębiej, nie tylko materialnie.

Dziękujemy naszym artystom za tę piękną podróż, w którą nas zabrali dzięki swoim talentom i pasjom!

Nabożeństwo fatimskie - 13.07.2019

 

„Odmawiajcie różaniec!” – tak wzywała Matka Boża trójkę Pastuszków
z Fatimy i nadal wzywa w ten sposób cały świat. Posłuszni temu wezwaniu zgromadziliśmy się o godzinie 20:00 w Bazylice Kolegiackiej na Eucharystii, którą Ksiądz Proboszcz sprawował w intencji naszego miasta. Swoją homilią ukazał nam jak aktualne jest dzisiaj wezwanie Madonny z Fatimy
w świecie, który choruje.

Po zakończonej liturgii eucharystycznej udaliśmy się ulicami naszego miasta, by wspólnie modlić się różańcem. To wydarzenie jest kolejnym impulsem do tego, byśmy się przebudzili, nawrócili i świadczyli o Jezusie tam gdzie żyjemy, wśród naszych najbliższych, w naszych środowiskach.

Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami!!

Chrześcijanie ze Sri Lanki w naszej Bazylice - 10.07.2019

 

10 lipca w Bazylice Kolegiackiej cieszyliśmy się z wizyty dwóch młodych chrześcijan ze Sri Lanki. Mario i Emmanuel – dwójka braci, którzy po ukończeniu studiów z filozofii chrześcijańskiej na rodzimej wyspie kontynuują naukę na europejskich uniwersytetach w Genui i Pampelunie.
Od czasów dzieciństwa ich wspólnym marzeniem było odwiedzić kraj rodzinny św. Jana Pawła II.

 

W trakcie swojej wizyty nasi mili Goście mieli możliwość zrealizować wspomniane marzenia. Odwiedzili więc Wadowice, a także miejsca urodzin naszych wielkich Świętych: św. Faustyny i św. Maksymiliana Kolbego.

 

Po trzydniowych nawiedzeniach tych i wielu innych świętych
i historycznych miejsc naszej Ojczyzny zagraniczni Goście spotkali się
z nami w sieradzkiej Bazylice. Zgromadzeni wierni z uwagą wysłuchali głębokich świadectw wiary Emmanuela i Mario, którzy odnieśli się między innymi do prześladowań jakie wciąż mają miejsce na Sri Lance, zwłaszcza
w trakcie tegorocznych świąt Wielkanocnych. Wyrazili także swoją wdzięczność za pomoc z jaką przyszło im wielu ludzi dobrej woli odpowiadających na apel Biskupów polskich. Warto tutaj zauważyć, że Mario i Emmanuel to przedstawiciele zaledwie 5% chrześcijan jacy mieszkają na Sri Lance.

 

Naszych drogich Gości urzekła ogromna polska gościnność i serdeczne spotkanie z Sieradzanami. Bardzo miłym akcentem były pieśni jakie nasi mili Goście wykonali dla nas w swoim rodzimym języku – lankijskim. Całość spotkania w Bazylice zakończono modlitwą w intencji powołań. Tych dwóch Czcicieli św. Jana Pawła II z ogromnym przejęciem i wdzięcznością odlatywało z naszego kraju. Zabrali oni ze sobą to doświadczenie wizyty
w Polsce, które pomoże im lepiej przeżywać formację ku chrystusowemu kapłaństwu.

 

 


 

 

Zmiany personalne w naszej Parafii - 25.06.2019

Z dn. 25 czerwca, z woli Biskupa Włocławskiego Wiesława Alojzego Meringa, posługę wikariuszowską w naszej Parafii zakończył ks. Krzysztof Mętlewicz. 24 czerwca po zakończonej Eucharystii, w bibliotece parafialnej im. Św. Jana Pawła II, ks. Krzysztof mógł skierować pod adresem duszpasterzy i Parafian kilka słów wdzięczności za wsparcie, pomoc i modlitwę.

Od 25 czerwca posługę w Parafii rozpoczął tegoroczny neoprezbiter Kościoła Włocławskiego ks. Mateusz Włosiński. Tak ks. Krzysztofowi, jak i ks. Mateuszowi życzymy, by podejmowane przez nich nowe obowiązki przybliżały ich do Boga i pozwalały dobrze służyć całemu Kościołowi.

25-lecie kapłaństwa ks. Krzysztofa Górskiego - 23.06.2019

23 czerwca br. w naszej Bazylice Kolegiackiej uroczyście celebrowaliśmy 25 rocznicę święceń kapłańskich pochodzącego z naszej Parafii ks. Krzysztofa Józefa Górskiego. Uroczystej Liturgii Mszy Św. o godz. 13:00 przewodniczył dostojny jubilat, otoczony gronem swoich przyjaciół – ks. dr Tomaszem Falakiem, ks. Krzysztofem Stroińskim oraz p. Zygmuntem Romanowskim. Wszystkich zebranych na początku liturgii powitał i zaprosił do wspólnej modlitwy proboszcz naszej Parafii – ks. inf. Marian Bronikowski.

Okolicznościowe kazanie jubileuszowe wygłosił ks. dr Tomasz Falak. Odwołując się do czytań mszalnych oraz modlitw psalmicznych, przypomniał słuchaczom katolicką naukę o istocie kapłaństwa.

Na zakończenie duszpasterze naszej Parafii wręczyli jubilatowi wizerunek św. Józefa, tym samym zapraszając kapłana archidiecezji łódzkiej do zawierzenia kolejnych lat kapłańskich przemożnemu orędownictwu Św. Opiekuna. Ks. Infułat, nawiązując do poezji ks. Jana Twardowskiego, pogratulował jubilatowi kapłańskiego „wysrebrzenia”, życząc równie pięknego „wyzłocenia”.

 

Copyright © 2010 Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by simea.pl