Wydarzenia

Spotkanie Pielgrzymów sieradzkich - 03.01

 

W pierwszy piątek nowego roku – 03.01 – wspólnota pielgrzymów spotkała się na formacyjnym Apelu Jasnogórskim, który poprowadził ks. Proboszcz, Marian Bronikowski. Ksiądz Proboszcz mówił o Maryi, której ikona jest niczym okno, przez które można zajrzeć do nieba. Po zakończonej modlitwie pielgrzymi spotkali się
w Bibliotece parafialnej na radosnym spotkaniu przy stole. Była to okazja dla wszystkich uczestników do złożenia sobie życzeń i szczerych pojednań w świetle narodzenia Jezusa, który przyszedł, „aby szukać i ocalić to co zginęło”.

W Szczepana - kamieniami, a w Proboszcza - owsem!! 26.12.2019

Podczas Mszy Świętej o godzinie 10, zgodnie z wielowiekową tradycją, święciliśmy owies w dzień św. Szczepana, pierwszego męczennika za wiarę. Ksiądz Proboszcz po modlitwie poświęcenia przeszedł przez kościół święcąc przyniesiony owies, a lud wierny naszej parafii tymże owsem rzucał w Proboszcza. Ten dawny zwyczaj ma przypominać, że mamy być zawsze gotowi na męczeństwo za wiarę. Jednakże nie tylko Ksiądz Proboszcz został obsypany, bo także Wikariuszom wpadło za kołnierz sporo owsa, który przecież zaplątany potrafi nieźle dać się we znaki!! Ziarno potem zostało wyzbierane, aby w odpowiednim czasie posiać je na roli. Wszystko odbyło się w atmosferze wspólnej radości i ku uciesze wszystkich zebranych przy odgłosach ptaszków i kogutka, które zawitały do szopki!

Pasterka - 24.12.2019

Poniżej fotorelacja z Mszy Pasterskiej, czyli tzw. Pasterki, której przewodniczył nasz Ksiądz Proboszcz inaugurując tym samym Uroczystość Narodzenia naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Widowisko adwentowe

W 4-tą niedzielę adwentu, 22.12, młodzież z Liceum im. Kazimierza Jagiellończyka wystawiła w Domu Katolickim widowisko adwentowe, które swoją bożonarodzeniową tematyką wprowadziło wszystkich obecnych w szczególny charakter nadchodzących Świąt Narodzenia Pańskiego. Młodzież z pierwszej klasy szkoły średniej włożyła dużo serca i zaangażowania w to wydarzenie, co zostało docenione przez publiczność długimi owacjami! Życzymy, aby nasi aktorzy tworzący to przedstawienie, a także ich rodziny i wszyscy widzowie dzięki temu wydarzeniu lepiej przeżyli narodziny naszego Zbawiciela!

Ks. Jan Macha zaczyna działać!

Po spotkaniu z ks. Damianem – postulatorem w procesie beatyfikacyjnym ks. Machy  - jeden z naszych Parafian zauroczony osobą ks. Jana postanowił wziąć    z niego przykład. Skutkiem tego było kilkanaście „różańczyków” – dziesiątek różańca – plecionych tak, jak robił to ks. Jan w więzieniu. Te różańce, zawieszone na specjalnym drzewku, zostały rozdane dzieciom i młodzieży  wraz z cukierkami podczas jednej w mszy roratnich. Tym samym ks. Jan znalazł swojego naśladowcę, który również w różańcu szuka siły i dla siebie, i promuje różaniec wśród innych. Dziękujemy bardzo za ten gest otwartego serca, serca, które pragnie Boga!

"Gaudete! Gaudete!"

Trzecia Niedziela Adwentu to niedziela „Gaudete!”, czyli „Radujcie się!” Nasza radość wynika z tego, że już minęliśmy połowę Adwentu, już jest coraz bliżej, Pan jest blisko, już tuż tuż! To jest też dobry czas, aby podsumować nasze dotychczasowe przeżywanie Adwentu. A działo się wiele, nawet bardzo wiele! Przeżywamy nadal roraty o 6 rano! Odwiedził nas (zapowiedziany wcześniej w dzień św. Barbary) św. Mikołaj, który każdemu obecnemu na roratach wręczył upominek książkowy ze specjalnym opieczętowaniem okolicznościowym. Odwiedził nas ks. Prałat Roman Walczak, który pracuje jako Radca przy Nuncjuszu Apostolskim w RPA, a jest naszym diecezjaninem. Przeżywaliśmy także dzień Niepokalanego Poczęcia NMP w dniu 8 grudnia, który jednocześnie jest dniem imienin i urodzin naszego Księdza Proboszcza – były więc kwiaty dla Matki Bożej i życzenia dla Księdza Proboszcza. Życzeniom i miłym słowom nie było końca, ku uciesze i pokrzepieniu naszego Solenizanta. W tym dniu także przy Matce Bożej czekał motocyklowy zlot Mikołajów, który dla każdego uczestnika miał słodki upominek. A dziś, w 3 Niedzielę Adwentu odwiedził nas Ksiądz Biskup Wiesław Mering, nasz pasterz, który razem z nami przeżywał ten pierwszy dzień rekolekcji parafialnych prowadzonych przez ks. Krzysztofa Mętlewicza. Ksiądz Biskup poświęcił odnowioną i wyremontowaną Kaplicę Męki Pana Jezusa zauważając jednocześnie, że z każdym jego przyjazdem do nas Bazylika zdaje się coraz bardziej urzekająca i piękniejsza.

Zatem jak widać – dzieje się w naszej parafii bardzo wiele różnych wydarzeń! Czekamy teraz na spotkanie z postulatorem w procesie beatyfikacujnym Ks. Jana Machy, którego relikwie Ksiądz Biskup juz u nas zobaczył. Wachlarz możliwości jest bardzo szeroki i każdy może znaleźć coś dla siebie, coś co najlepiej wpisuje się w jego duchowość.

Copyright © 2010 Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by simea.pl