Wydarzenia

Przyjęcie nowych ministrantów

2 października, podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 pięciu chłopców zostało włączonych do Liturgicznej Służby Ołtarza. Eucharystii przewodniczył i obrzędu dokonał ks. Prałat Marian Bronikowski. Nowi ministranci do tego ważnego wydarzenia przygotowywali się od dłuższego czasu, pod opieką ks. Marcina Pachlińskiego. Poznawali obowiązki ministranta oraz starali się zrozumieć, że ministrant ma być znakiem Jezusa w świecie.

Bycie Ministrantem jest wielkim zaszczytem nie tylko dla chłopców, ale także dla ich rodziców. Pociąga jednak za sobą obowiązki, które dobry ministrant spełnia z radością bo wie, że służy samemu Bogu.

Dzień Sybiraka

17 września, w 72 rocznicę najazdu Armii Czerwonej na wschodnie tereny II Rzeczpospolitej obchodziliśmy w naszej parafii Dzień Sybiraka. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą sprawowaną pod przewodnictwem ks. Prałata Józefa Nocnego, byłego proboszcza Parafii Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli. Po Mszy Świętej została odsłonięta pamiątkowa tablica  poświęcona ks. Prałatowi Czesławowi Rawskiemu, Sybirakowi, Kapelanowi Sybiraków i Proboszczowi Parafii Wszystkich Świętych w latach 1998 - 2006.

Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 4 oraz poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych

4 września 2011 roku, w pierwszą niedzielę nowego roku szkolnego 2011/2012 przeżywaliśmy jubileusz 50 – lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 4 im Marii Konopnickiej w Sieradzu. Podczas Mszy świętej o godz. 11.30 sprawowanej przez ks. Marcina Pachlińskiego dziękowaliśmy Bogu za wszelkie dobro, jakie dokonało się na przestrzeni 50 lat istnienia szkoły. Modliliśmy się także o dobrą przyszłość, by szkoła nadal kształciła, wychowywała i formowała sumienia przyszłych pokoleń.

Dzieci które w tym roku rozpoczęły swą edukację przybyły do świątyni ze swoimi tornistrami, w których znajdowały się książki, zeszyty oraz przybory szkolne. Na zakończenie Mszy świętej ks. Marcin Pachliński, odmówił modlitwę błogosławieństwa a następnie pokropił wodą święconą przyniesione do kościoła wyposażenie uczniowskie. W ten oto sposób dzieci zawierzyły swoją naukę Panu Bogu i oddały się pod opiekę Matki Bożej

Boże Ciało 2011

23 czerwca 2011 r. obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Uroczystej Eucharystii o godzinie 10.00 w Kolegiacie Sieradzkiej przewodniczył Ksiądz Kapelan Zenon Pawelak. Po Mszy świętej ulicami miasta wyruszyła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Jej trasa wiodła ulicami: Kolegiacką, Warszawską, Plac Teatralny, dalej Warcką, Żwirki i Wigury, Kościuszki i Ogrodową. Przy drugim ołtarzu, usytuowanym obok Klasztoru Sióstr Urszulanek swoje słowo do zgromadzonych skierował Ksiądz Prałat Marian Bronikowski. Na zakończenie procesji błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem udzielił wszystkim, Ksiądz Kanonik Zenon Pawelak.

Peregrynacja Krzyża Światowych Dni Młodzieży

19 czerwca o godzinie 19.30 przybył do naszej parafii Krzyż Światowych Dni Młodzieży, który od kilku miesięcy peregrynuje po wszystkich parafiach diecezji włocławskiej. Krzyż uroczyście powitano, przejmując go od delegacji dekanatu zduńskowolskiego. O godz. 20.00 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem Dekanalnego Duszpasterza Młodzieży – ks. Tomasza Kalinowskiego. Po Eucharystii młodzież naszej parafii uczestniczyła w Apelu Jasnogórskim. Następnego dnia wierni od wczesnych godzin rannych adorowali ten święty znak. O godz. 15.00 odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbyło się pożegnanie Krzyża i przekazanie go do Parafii św. Urszuli Ledóchowskiej.

Pielgrzymka do Katedry

W sobotę 18 czerwca 2011 roku wierni z naszej parafii pielgrzymowali do włocławskiej Bazyliki Katedralnej z racji jubileuszu 600 - lecia jej konsekracji. Centralnym punktem pielgrzymki była rozpoczęta o godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa. Wcześniej, wierni nawiedzili miejsce męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki a następnie w seminarium duchownym wysłuchali prelekcji z historii diecezji i katedry. W drodze powrotnej pielgrzymi nawiedzili sanktuarium Matki Bożej w Licheniu.

Copyright © 2010 Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by simea.pl