Liturgia dnia

Niedziela Chrztu Pańskiego – 09.01.2022 r.

1.Przeżywając Święto Chrztu Pańskiego dziękujemy Miłosiernemu Bogu za to, że przez łaskę chrztu świętego zostaliśmy włączeni w rodzinę dzieci Bożych i wspólnotę Kościoła świętego. Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

2.Tegoroczna wizyta duszpasterska – kolęda, ze względu na trwający czas pandemii i ograniczeń z nią związanych odbywa się zgodnie z rozporządzeniem Biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego. Podobnie jak w ubiegłym roku kolęda nie odbywa się w formie, jaką znamy z poprzednich lat, a wizyta w domach jest możliwa na wyraźne zaproszenie ze strony wiernych. Tak więc ze względu na pandemię i wprowadzone obostrzenia możemy wybrać jedną z trzech form poświątecznego spotkania z wiernymi.

Pierwsza forma to złożenie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej w domach wiernych, którzy wcześniej o to poproszą.

Tam, gdzie zrezygnuje się z tradycyjnej formy odwiedzin, wiernych (czytamy w zarządzeniu księdza biskupa) należy zaprosić do kościoła na Mszę świętą dla wskazanej grupy (np. według planu wizyty duszpasterskiej).

Trzecia możliwość to połączenie dwóch poprzednich form, czyli zorganizowanie Mszy św. dla rodzin z poszczególnych rejonów parafii oraz udanie się do tych rodzin, które wyraźnie o to poproszą.

Nasze kolędowanie zgodnie z zaleceniami Biskupa, czyli na wyraźne zaproszenie rodzin, rozpoczęliśmy w środę, 29 grudnia 2021r, od parafian zamieszkujących w Mnichowie.

Pragnienie spotkania z kapłanem w czasie kolędy można zgłosić w zakrystii lub kontaktując się z kancelarią Bazyliki Kolegiackiej.

Kolędowanie w tym tygodniu na wyraźne zaproszenie rodzin od godziny 15:00 a w sobotę od godziny 9:00 według następującego planu:

Poniedziałek, 10 stycznia
Ulica Broniewskiego

Wtorek, 11 stycznia
Ulice: Targowa, Leśniewskiego, Pogorzelskiego, L. Czarnego, Piłsudskiego, Wyzwolenia

Środa, 12 stycznia
Ulice: Zajęcza, Polna, Powstańców Warszawy, Tysiąclecia

Czwartek, 13 stycznia
Ulica Aleja Pokoju

Piątek, 14 stycznia
Ul. Jana Pawła II (bloki i domy jednorodzinne)

Sobota, 15 stycznia
Ul. Asnyka, Brzechwy, Herberta, Kasprowicza, Konopnickiej, Kowalskiego, Kochanowskiego, Norwida, Porazińskiej, Prusa, Reja, Rodziewiczówny, Sempołowskiej, Słowackiego, Struga, Szymańskiego, Wyspiańskiego.

3.W przyszłą niedzielę, tj. 16 stycznia na Mszy świętej o godzinie 11:30 zagra dziecięca kapela skrzypcowa „Mali Grabianie” pod przewodnictwem Pani Profesor Anny Bralewskiej, która od 1979 roku uczy gry na skrzypcach w PSM. Jest nauczycielem Suzuki 5 stopnia. Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu kapeli skrzypcowej.

4.Niech świadomość przyjętego sakramentu chrztu świętego pomaga nam prowadzić życie godne chrześcijanina i wzrastać w świętości.

Krąg Biblijny - w każdy wtorek godz. 19:00 w Bibliotece parafialnej

Zapraszamy do zwiedzania poplenerowej wystawy Kolory Piątej Ewangelii - Dom Katolicki.

Poszukujemy osoby na stanowisko Organisty, informacje szczegółowe w Kancelarii parafialnej.

Koncept i realizacja: Korczyk Paweł, A.D 2021

image