Grupa pokutna

Dzisiejszy człowiek poszukuje chwili wyciszenia, skupienia, czasu na zamyślenie. Słysząc nazwę Grupa Pokutna pewnie od razu myślisz: „Za co mam pokutować?  Pewnie jest to grupa dla ludzi którzy mają wiele ciężkich grzechów na sumieniu”. Tak naprawdę każda grupa pielgrzymkowa jest pokutna. Dlaczego zatem tylko ta ma taką nazwę?

Chcemy w naszej grupie szczególnie zwrócić uwagę, na pokutny charakter pielgrzymki. Nie chodzi o to, aby cały dzień chodzić ponurym i smutnym. Chcemy przez większe wyciszenie, medytację, modlitwę i pochylanie się nad Słowem Bożym dotrzeć do najskrytszych miejsc swojej duszy.  Jeśli w ciągłym biegu przez swoje życie pragniesz czasu wyciszenia, masz doskonałą okazję! Zatrzymaj się i przyjrzyj swojemu życiu… Może właśnie potrzebujesz takiego czasu – rekolekcji w drodze, aby w oderwaniu od codzienności powierzyć problemy i troski Maryi, która przedstawi je swojemu Synowi.  Dlatego w drodze na Jasną Górę będzie możliwość pielgrzymowania w takiej grupie. Serdecznie zapraszamy.

Grupa pokutna na 401 Pielgrzymce Sieradzkiej była formowana dwukrtonie na tym samym odcinku: Osjaków – Radoszwice. Był czas aby w milczeniu spotkać się z Bogiem a także intensywnie modlić się. Zapraszam do wysłuchania modlitwy z powrotnego odcinka Grupy Ciszy.

Nabożeństwa Wielkopostne: piątek 17:30 Droga Krzyżowa, Niedziela 17:30 Gorzkie Żale.

Wcielamy w życie encyklikę „Laudato si” uczestnicząc w konkursie „Drewno jest z lasu”.

Poszukujemy osoby na stanowisko Organisty, informacje szczegółowe w Kancelarii parafialnej.

Koncept i realizacja: Korczyk Paweł, A.D 2021

image